Zaman akar, pişmanlıklar birikir...
Ahmet Mümtaz Taylan <3
Saniyeler akıp gidiyor ve zamanı geriye alamıyorsun hiçbir şekilde. Söylediklerini söylenmemiş, yaşadıklarını yaşanmamış sayamıyorsun. Geriye alamadığın zaman, canının daha çok yanmasına neden oluyor. Ve daha çok can yakmaya… 

Zaman aktıkça pişmanlıklar da birikiyor bir yanda. Yaşlar akıyor gözlerden ve uzaklaşıyor kalpler bazen farkına bile varmadan.

Seher bana bi' kahve yap, tuzsuz olsun.

Zamanı geriye alma imkanı olsa Burak yurt dışına gider miydi, Seher hamile olduğunu söyler miydi; çok merak ediyorum. Ben Burak’ın Seher’i de alıp gitmesini isterdim. Birlikte nefes almalarını. Hikaye başka türlü akardı o zaman elbet, belki de Seher ve Burak’ın bize yansıyan bir hikayesi bile olmazdı.

Hikaye başka türlü aksa, Mustafa’nın kızına uzattığı eli de göremeyecektik. Önce şaşıran, kızan, üzülen; sonra kızını yalnız bıraktığı için kendine kızan Mustafa’nın. Hataların tek taraflı olmadığına inanırım ben, çok nadirdir gerçekten ‘hatasız’ olmak. Seher’in ailesinden saklaması da sebepsiz değildi. Mustafa kızına elini uzatsa da, İnci ortalığı ayağa kaldırırdı geçmiş zamanda da.

Mustafa’nın hayata bu denli yumuşak bir çerçeveden bakmasının en büyük sebebi geçmişindeki sır olsa da, tek neden bu değil elbet. Adamın hamurunda var güzel kalplilik. Sırrı, Tekgöz’le olan münasebeti ve dahası  doğru bulduğum şeyler olmasa da içimde Mustafa’ya kızmamı engelleyen bir şeyler var. 10 haftadır izlediğim Mustafa Kuzgun’un temelde sorunlu, ortalığı ayağa kaldıracağım hareketlerine tanık olmamam da etkili tabii.

Ay biz anneanneyle dede mi olduk Mustafam? 

Dizi karakterlerinin hayat felsefesi yayma gibi bir misyonu olmadığına inansam da Mustafa’nın, Kemal’in tavrı çok değerli benim için.

İnci, Mustafa’nın tam aksi bir tavır göstermiş olsa da ben de bunu bekliyordum zaten. En ufak bir sıkıntıda kıyameti koparan İnci Kuzgun’un hiçbir şey yokmuş gibi evine girip yatıp uyumasını beklemiyordum elbet. Yine de Buket’i gördüğü anda parlayan gözleri kalbinin aynasıydı benim için.

Seher'in saçları hep böyle olsun diyenler fav!

Buket’in Kuzgun ailesine misafir olması da tam zamanında gerçekleşti. Banu’nun babasının kazasını zorlama bulmuştum geçen bölümde ama bu hafta Buket nezdinde Banu-Kemal ilişkisinin sinyallerinin verilişi oldukça doğal oldu. Ben Kemal’in üzülmediği her ilişkiye varım zaten ama Banu da üzülmesin isterim. Olur onlar, aynen devam. 

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER