Titan Zinciri
Sanki kız öğrenci yurdu, Sibel de kaçak kaçak flörtleşiyor
Öncelikle Mahinur Hanım, kulaklarım çınladı. Bu yazıyı da okuyor olmanızı diler, iki yanağınızdan da öperim. Ben zamanında biyolojik saatimi Asmalı Konak'a göre ayarlamış insanım, yani sizin yaptığınız her türlü yemeği yer ama beğenmezsem baharatına laf ederim.

Madem yemeklerden girdim, öyle devam edeyim. Geçen bölümlerde eldeki her malzemeyi fazlaca kullanmaktan kaynaklanan bir abartı, aynı tencerede pişirememekten oluşan bir kaos ortamı vardı. Her hafta Şeref Meselesi'ni izledikten sonra yumruk yemişe dönerdim; -genelde bu tabiri olumlu etkiler için kullanırız ama ben aptala dönmekten bahsediyorum- bu bölüm daha basit, daha akıcı ilerledi. Yorulmadan izlediğim ilk bölüm diyebilirim. En azından açtıkları sahneleri kapatmayı unutmadılar bu bölümde.

Ben böyle baba sevgisinde error veriyorum

Tabii ki ben de Kübra'nın çocuğu aldırıp bizi şaşırtmasını isterdim ama, buna inanmak da çok ütopik olurdu. Fakat gözümüze batırılmadan bu sekans doğru bir noktada sonlandı; tam da biz ''acaba evlenmekten nasıl kurtulacak?'' derken. Ayrıca çok şükür ki Sadullah'a bi'şeycik olmadı desem, haksız sayılmam herhalde çünkü Taner Turan'ı izlemek çok keyifli!

Şükran Ovalı rocks!

En çok yükseldiğim sahne, Derya'ya tecavüz sahnesiydi. Derya ve babasının olayı biraz daha uzasa zaten tadı kaçardı. Kurgu anlamında Altan Dönmez iyi iş çıkarmış, cinayeti geriye dönüşlerle göstermek merak unsuruna katkı sağladı. Şükran Ovalı'ya da nihayet kendini gösterebileceği bir sahne denk geldi.

Emir ve Yiğit'in zıt kutupları iyice çizilmeye başlandı. Ben biraz Yiğitvari bir tavır takınacağım ama yaşanan onca felakete rağmen Emir'in bu kadar saf kalabilmesi biraz zorlama. Oysaki biz Emir'in hırsını ve öfkesini Derya'nın babasını döverken görmüştük. (Belki de asıl şaşırtan o tepkisiydi) Derya ile daha samimi olan Emir ama, daha duyarsız davranan da Emir. Evet, ben bu davranışına biraz duyarsızlık, biraz Pollyannacılık derim.

Senden çocuğum olsun istiyorum

Yiğit, Gotham'ı kötülerden arındırmaya çalışan Batman gibi davranıyor olabilir ama Kübra konusunda bu derece umursamaz tavırları onu inandırıcılıktan uzaklaştırıyor. Derya'yı, Sibel'i hatta tüm mahalleyi sahiplendi de Kübra'ya fazla haksızlık ettiğinin hala farkında değil. Yeterince intikam aldığını düşünüyorum. Çocuk ve intikam konusunda her yorum yapmak istediğimde ilk bölümün açılış sahnesi aklıma geliyor ve hevesim kursağımda kalıyor.

Yiğit'in bu gözü kapalı, aşırı korkusuz kararlarına nihayet yanındaki arkadaşlarının bir tepki vermesi gerekirdi. Kurt Cobain'in marjinal hayatıyla gündeme geldiği Nirvana grubuna döndüler çünkü. Haliyle Yiğit'in arkadaşları -daha doğrusu Yiğit'in bakış açısıyla elemanları- iki bölümdür çatırdamaya başladı, ileride başa bela olacağa benziyorlar.


Yiğit: Uza buradan trençkotlu çocuk!

Bu Titan Zinciri'nde her yol Yiğit'e çıkıyor ama kızlar saadeti yanlış yerde arıyorlar. Hepsi de bunu bildiğini iddia etse de içten içe Yiğit'in eksenine kapılıp gitme durumu mevcut. Emir-Sibel ilişkisi neden başladı, bir yere bağlanamadı o? Amaç fakir-zengin tercihini mi vurgulamaktı? E öyleyse neden Bora'yı terk etti? Sibel, evlenmeden olmaz triplerini atacak bir kız değildi, belli ki o da hayatta ne istediğine karar veremeyenlerden. Erkekler konusundaki bu maymun iştahlılığını Yiğit ile bırakacağa benziyor, belliydi zaten Yiğit ile kesişecekleri. Bunu anlarım ama Yiğit'in imkansız, elde edilmesi zor olan şeylerin peşinden koşmak gibi bir hevesi olduğu için Sibel'e de çok fazla bağlı kalacağını sanmıyorum. Bağlanmayı sevmeyen ıssız adamlar fav. 

Eğer tahminlerim doğru çıkar; çocuğu Emir sahiplenir, Kübra ile evlenirse Yiğit'in Sibel ile ilişkisi daha farklı bir yön alacaktır. Derya da bu durumda kariyerine falan odaklansın ya da Mete iyi bir çocuğa benziyor.

Son bir isteğim var, bu bölüm her açıdan çok tadında olsa da elimizde hazır böylesine sit-com'a, talk show'a meyilli karakterler varken, biraz daha güldürmeceli unsurlar mı eklesek? Şimdiden teşekkür..

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER