Aşk için...
Birimiz hepimiz için gibi...

Ne güzel şey görmek yine yeniden herkesi bir arada…

Dert için, yardım için olsa da dörtlüyü eğlenceli bir hal içinde görmek iyi geldi. Dertten çok aşk içindi aslında. Haydar Efe'nin Üzüm'e duyduğu ömürlük aşk için. Zaten bu dizide kimse kimseyi az sevmemiş, kimse kimseyi birkaç yıl beklememiş. Herkes herkese ömürlük sevdalı... 

Kelebek’in her zamanki ‘erkek adam’ tavırları, Ateş’in tatlı sert çıkışları, Aslı’nın minnoşluğu, Su’nun şirinliği… O kadar özleniyor ki bu halleri, minicik bile görsek yetiyor neşelenmeye. Eskiden ne güzel sahil sahneleri vardı derken bu bölüm Aslı ve Ateş’i denizin yanında da gördük, gelecek bölüm de dörtlü olarak sahilde görsek ne güzel olur.

Aslı'nın Ateş'e huzur vermesi, bir sarılmayla dinlendirmesi... Aslı usul usul ağlarken Ateş'in onu sımsıkı tutması. Aslı ve Ateş'i de böyle görmeyi özledik de kavuştuk sonunda. Neyse ki bir süredir eski hallerine döndüler. -Tahtalara vuralım.-

Yıldız’ın Üzüm’ün haline üzülüp Kelebek’i amcasının yerine sokma planı çok eğlenceli sahneleri doğurdu bize. Meğer bizim Üzüm, Haydar Efe’yi bunca yıldır korktuğu için süründürüyormuş. Biz de sevmiyorsun sanıp üzülmüştük Üzüm, içimiz rahatladı.

Üzüm’ü Yıldız’la konuşurken pamuklara sarmak istedim ya, o nasıl bir sevimliliktir. Üzüm&Haydar baştan beri favorimdir zaten bir de hikayeleri daha hüzünlü bir hale gelince sevdikçe sevesim geldi.

Haydar Efe vasiyetimi yazdım da dedi Uzay’a, elinde yüzükle düşüp kaldı da… Bunlar onu son görüşlerimiz gibi ha ama ölmez de bir de Üzüm ile evlenirse işte o zaman hayattaki mutlu sonlara inanacağım. 

Kurgularda mutsuz olanları severim…

Bazen iyi haberler de üzer.

Su o kadar haklı bir yanlış anlamanın içine düştü ki tutup her şey iyi olacak demek istedim.

Kelebek, Haydar Efe için kahrolurken o kendi gidişi için sandı ki hepimiz biliyoruz cümleler değişse de Kelebek aynı hüzünle karşılık verecek bu duruma.

Masada otururken ara ara Su’yu övdüğü anlarda o da yeterince farkında olduğunu gösterdi Su’nun ilerleyecek oluşunun. Muhtemelen Su gidecek ve dönecek sezon arasında, Eylül’de diziyle birlikte o da okuldan dönmüş olacak. Ama Aslı çok önemli bir şeye değindi, çevren değişecek dedi. Evet, Su buna bizim aşkımız bundan büyük, teorisi ile yaklaştı ama bazı durumlarda aşk yetmez. Ben demiyorum ki Su okuldan dönünce Kelebek ona yetmeyecek. Kelebek ve Su zaten çok başka insanlar buna rağmen birlikteler ve buna rağmen birlikte olmaktan mutlular. Sadece araya zaman girecek bu zaman soğukluk doğuracak mı orası şüpheli.

Aynı durum Aslı ve Ateş için de geçerli… Aslı hazırlığı bir daha okuyacak değil, tamam sınavlara falan girmedi biz görmedik ama görmemiş gibi yaparız, dert değil. Mecbur seneye bir okulu olacak, e Ateş ne yapacak? Yüzmeye geri mi dönecek, burslara mı başvuracak, Aslı’nın yanına mı gidecek?

Bir yıl bir şekilde geçiştirildi ama bu çocuklar artık okula gidecek değil mi?


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER