Tükeniş
Rüya takımı

Geçtiğimiz sezon Carol Rick tarafından uzaklaştırılıp tabiri caizse sürgüne gönderildiğinde yaşadığı yıkımla başladık. Carol’un şu anda olduğu gibi sert, pragmatik bir kadın olmasının tarihçesini izler gibi. Carol ve Daryl beyaz haç işaretli arabayı hastaneye kadar takip ettiler, Daryl istihbarat toplayıp öyle hareket etmek niyetindeydi. Carol ise doğrudan aksiyon düşünüyor. Sonunda Atlanta’da bir binaya sığınıyorlar, Carol’un çocukken tacize uğrayan kızı ile ilgili geldiği bir yardım merkezi burası. Carol bildiğimiz Carol olmadan önce kocası Ed’in taciz ettiği kızı için buraya gelmiş. Rick ve grup Carol’u bağışladı ama Carol’un kendisiyle olan muhasebesi bitmemiş anlaşılan. 

Tam biraz rahatlayacaklar derken rehabilitasyon merkezinden bir kaç aylak çıkageliyor. Bu bölümün senaryosunda da tam işler yoluna girecek gibiyken bir anda ortaya çıkan ani değişiklikler hakim. Beth’i kaçıran adamların izini bulmak için Atlanta sokaklarında oldukça tehlikeli bir yolculuğa çıkıyorlar. Yıllar önce Rick ilk uyandığında hastaneden çıkınca bir sure içerisine saklandığı tank sokağın köşesinde duruyor. Atlanta yıkılmış, aylaklara teslim olmuş bir hayalet şehir. Tüm bu hengame sırasında yer değiştirirken aslında bir süredir onları izleyen Noah Carol ve Daryl’i kıstırıp silahlarını çaldı.

Merhaba ben Noah!

Burada az kalsın Carol onu öldürecekti ama Daryl’in vicdanı devreye girdi. Carol’un vicdan muhasebesi bitmek bilmiyor ve sürekli flashbackler vasıtasıyla hapishanede yaptıkları, Tyreese ile beraberken başından geçenler, Mika ve Lizzie'nin mezarlarını kazışı hatırlatılıyor. Sonunda süper ikili, köprü üzerinde öyle bir badire atlattılar ki pes dedirtti, köprüden minibüsle düşmek. Gerçekten de Beth’in tutsak olduğu hastanenin adını öğrenmek biraz pahalıya mal olmadı mı?

Haydi yallah hop hop hop!

Ancak bu bela Carol ve Daryl’i eski günlerdeki yakınlığa döndürdü ve üzerlerinden ölü toprağını -ha ha ha - aldı gibi. Her köşesi kıyameti bir kaç kez yaşamış gibi görünen Atlanta’da Beth’in tutulduğu Grady hastanesinden 3 blok ötede bir evde Carol Daryl’e onun eskiden bir çocuk olduğunu ama bir erkeğe dönüştüğünü söyledi. Carol ise eskiden zayıf ve ezik bir kadınken artık bambaşka güçlü ve karamsar bir kadına dönüştü. Sonunda Noah ile tekrar karşılaştıklarında bu sefer roller değişmiş gibiydi, ilk başta onu koruyan Daryl şimdi ölmesine seyirci kalacakken Carol Noah’ı kurtarmak istiyordu. Burada Carol ve Daryl'in birbirini tamamlayan bir yapısı var aralarındaki ilişkinin tarifi zor. Yeri geliyor kıyametin tam ortasında hala asilce (aptalca) hareketler yapıyorlar yeri geliyor son derece acımasız bir ölüm takımı gibi aylakları avlıyorlar. Enteresan bir kimya söz konusu. Sonunda hastaneden gelenlerden kaçarken Carol’a araba çarpması ile çember bir kez daha tamamlandı. Noah ve Daryl arasında yeni bir ittifak kurulurken Carol’da Beth ile birlikte kurtarılacaklar kervanına katıldı. Son saniyelerde Daryl ve Noah son sürat Rick ve ekibin geri kalanı ile buluşmak için giderken Noah’ın gözlerinde kuşku ve güvensizlik okunuyordu.

 Yeni güç birliğimiz hayırlı olsun.

Temposu yüksek ama Beth Odaklı bir bölümdü, bütün yan hikayeler tamamlandığına göre ana ekibin, Abraham paşa kuvvetlerinin ve Daryl ile Noah'ın buluşması,  Beth’in kurtarılması ve Grady hastanesinin fethi temalı bölümlerimiz başlayabilir çekirdekleri hazır edip bekleyelim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER