Abraham Ford ile soru-cevap

Abraham Ford ile soru-cevap
The Walking Dead dizisinde Abraham'ı canladıran Michael Cudiltz gelecek bölümler için ipucu verdi.

Michael Cudiltz, AMC’nin yapımı The Walking Dead dizisinde Abraham Ford karakterini canlandırıyor. Son spoiler’lar Cudlitz’ten geldi. Abraham ile Rick karakteri arasındaki dalaşı kimin kazanacağı ve Eugene’nin sırrı… AMCBlog’un bu röportajında:

-Oyuncu olarak diziye ilk başladığımda Scott Gimple’a dizinin kökeni olan çizgi romanı da okumam gerekir mi diye sormuştum. Aldığım net bir şekilde “Kesinlikle!” yanıtı olmuştu. Abraham karakterinin geçmiş hikayesi çizgi romanda anlatılan çok çok benzer. Duygusal; onun yaptıklarına nelerin sebep olduğu hakkında birçok önem atfedilecek noktaları var.

S: Abraham, Eugene’inin sahtekar olmasıyla belki de bu zamana kadar hiç hissetmediği kadar zayıf hissediyor. Ona nasıl bir öğüt verirdin?

-Bu türden bir kaybı hiç tecrübe etmedim. Ne kadar insan da böyle bir şey yaşamıştır bilmiyorum. Ama her zaman da en kötüsü olacak diye bir şey yok, umudun da olması gerekir. 

S: Abraham’In Eugene’nin gerçekten bilimadamı olmadığını anladığında buna şaşırmış mıydın?

-Büyük bir yalan var. Bölüm 505’de, Eugene ile hayatlarını bu işe adamış kişilerden konuşuyoruz ama Abraham’ın bu amaç uğruna öldürdüğü insanlardan asla konuşmuyoruz. Ortada bir sürü yalan dönüyor. Tam bir küçük p.ç.

S:Eugene’i korumaya odaklanış bir karakteri canlandırıyorsun. Gerçek hayatında da hiç böylesine kenetlendiğin bir arkadaşın oldu mu? 

-Sanırım insanlara göz kulak olmak benim doğamda var. Bazı dizi arkadaşlarım bu yüzden bana baba diyor çünkü bazen herkesin zaten bildiği şeyleri kendimi durduramayıp aptalca yine de kontrol ediyorum. Eminim içlerinden bazıları yetişkinler için endişelenmemi bir an önce bırakmamı diliyordur. 

S:Hiç kendinizi sadece tek bir görevin peşinde düşmüş şekilde böylesine kararlı görmüş müydünüz?

-Aslında dizinin literatürüne göre herkes ilk önce kendi hayatını korumaya çalışıyor. Her gün ölüm kalım mücadelesi. Kendinizi yakmadan yoğunlaşabileceğiniz başka durumlar bulmak zor. Bu örnekte, atılan ödülün içinde “hayatta kalmak” var. Bunu gerçekten de yapmak mümkün olur muydu bilmiyorum. Benim de hedefleyip ulaştığım birçok amaç oldu, ama bahsettiğiniz türden bir amaca odaklanıp başarılabileceğini sanmıyorum.

S: Abraham başlı başına iradesi kuvvetli bir lider. Rick ve kendisi arasında geçen çatışmayı sence kim kazanacak?

-Rick olabilir, aptal biri değil. Ama Abraham da aşırı kendine güvenmezse eminim Abraham kazanır. 

Devamı için tıklayın


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER