Doğruyu bulmak için görebilmek lazım

İşler Belfast’ta giderek karmaşıklaşmaya başladı. Stella ve ekibi, gelen bir ihbar ile Spector’ın deposunu buldular. Ve bavullar dolusu yeni kanıt ile karşı karşıyalar. Farklı kadınlara ait iç çamaşırları, karanlık çizimler ve itiraflarla dolu izleme günlükleri bize dokuz farklı olası kurbanın daha olduğunu gösterdi. Ancak bu kanıtların mahkemede işleyebilmesi için onları Spector ile ilişkilendirmeleri lazım. Stella ve ekibinin elinde Spector’ın sözlü bir itirafı var ancak Spector’ın son altı yılı hatırlayamaması bu itirafı geçersiz kılıyor.

 İnsanın kendini bilmesi güzeldir.

Öte yandan, hastanede de işler ısınmaya devam ediyor. Spector polis sorgulamasından önce uzman bir psikolog tarafından test edildi. Ve gördük ki hafıza ile ilgili durumunu anlayabilmek için soruların içine facebook ve twitter kullanımı da eklenmiş. Çünkü bir insanın 2016’da yaşayıp da facebook ve twitter gibi sosyal medya iletişim araçlarını duymamış olması olanaksız. ^.^  Spector 2006’da facebooku duyduğunu söylese de twitter çok yabancı geldi.

  


Bu noktada, Spector rol mü yapıyor gerçekten hafıza kaybı mı yaşıyor anlayamıyoruz çünkü Jamie Dornan hatırladığı şeylerden bahseden Spector’ı canlandırırken insanı hipnotize ediyor ve tek bir ipucu alamıyorsunuz. Yüzünde tek bir kas oynamıyor gibi. Özellikle mahkeme salonundaki performansı gerçekten hatırlamadığını destekler yönde idi. Öte yandan, dizinin sonunda, Claire ile yaptığı konuşma sonrası yatağında uzanırken sanki biraz gülümsedi gibi.

Spector’ın merkezde yer aldığı dört kadına odaklandığımız bir sezon: Katie, Sally, Rose ve yoğun bakım hemşiresi Claire (Aisling Bea). Tüm bunların tepesinde ise Stella yer alıyor.

Katie şu an Spector’ın hayatını takip etmekle meşgul iken Rose başına gelenlerin travmasını atlatmaya çalışıyor. Öte yandan, Claire ve Spector arasında bir ilişki kurulmaya başlandı. Bir sebepten Claire, Spector’a acıma ile bakıyor. Sanki Spector yaralı küçük bir erkek çocuğuymuş gibi. Hem acıma hem şefkat var gözlerinde. Bu kadının geçmişini çok merak ediyorum. Acaba ne yaşadı da dörtten fazla kadını öldürmekle suçlanan bir adama böyle bakıyor? Spector Claire’in hayatında hangi boşluğu dolduruyor acaba? Cubitt öyle bir atmosfer kuruyor ki herkesin her hareketini sorguluyorsunuz.

 Sista power!

Rose ise kendi payına düşeni sorguluyor. Bir şey yapabilir miydi? Neden yapmadığını belki de onu tek anlayacağını düşündüğü Stella’ya anlattı. Stella ve dizideki diğer kadınların karşı karşıya geldikleri sahnelerin ayrı bir havası ve tadı var. Stella birden sizi ele geçiriyor ve ayağa kalkmanız gerektiğini fısıldıyor size. Hiçbir şey söylemese bile kadının duruşu sizin de bir duruşunuz olması gerektiğini hatırlatıyor.

Bu kadınlar arasında en çok çeken de Sally diyebiliriz. Stella, Sally hakkındaki suçlamaların düşürülmesini isterken içinde mücadele verdiği erkeklerden oluşan teşkilat, kendilerini kurtarmak için Sally’i kurban etmeye karar verdiler. Kocası seri katil olmakla suçlanıyor. İşinden kovuldu. Tüm hayatı baktıkları üzerinden şekillenen bir kadının elinden her şeyi alındı. Üstelik polis gözetiminde iken düşük yapmış bir kadın. Ancak erkeklerin kendilerini aklamak için kurbana ihtiyacı var. Geçen bölüm hiç iyi gözükmeyen Sally ise bu bölüm sonunda zor bir kararın eşiğine geldi. Çocukları ile intihar etmeyi düşünüyor. Ama Olivia, Spector’ın hayatında kilit noktada. Onu diziden çıkartabileceklerini düşünmüyorum. Dizinin bu sezon atmosferi ağır ve insanın üstüne çöken sisli bir hava gibi. Bu nedenle, bu atmosfer Sally ve çocuklarının intiharı gibi şok edici bir harekete uygun değil. Ama bir yandan da eğer Olvia ölürse, bu kadar çok sevdiği küçük kızı kendi yüzünden ölen Spector, büyük bir tepki gösterir diye düşünüyorum.

 Evet, Spector herkes ile karşılaştı. Peki, bu halde iken Stella ile yüz yüze karşılaşırsa ne olur?BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER