Bloodline: Çember daralıyor
Zamanı geriye almak mümkün olsa, orada neler olurdu?
John’un etrafındaki çember daralırken, neler yapabileceğini düşünüyorum da bir fikir yürütemiyorum. John, ilginç bir adam. Mesela geçen sezon Danny’yi öldüreceğine ihtimal verir miydiniz? Ben ne olursa olsun öyle bir şey yapacağını düşünmezdim. Danny’nin ölümü beni çok şaşırtmıştı. O yüzden bu noktada nereye doğru ilerleyeceği hakkında da fikir yürütürken zorlanıyorum.

Diana, her şeyi öğrendi. Marco ise birçok şeyden şüpheleniyor. Marco’nun şüphelerinin peşinden gideceği kuşkusuz. Peki, John daha da köşeye sıkıştığında Marco’yu öldürebilir mi? John’a gri bir karakter desem de Marco’ya asla zarar vermez diyemiyorum. Çünkü köşeye sıkışan John Rayburn, her şeyi yapabilir.

John, Danny’yi isteyerek öldürmedi aslında. Ya da şöyle söyleyeyim. Oraya öldürmeye gitmedi. Konuşacaktı, hesaplaşacaktı, bağırıp çağıracaktı ama öldürmeyecekti. Olaylar bir anda karıştı ve John, öz kardeşini kendi elleriyle öldürdü.

Peki, John pişman mı? Bence evet. İlerleyen zamanlarda, belki gelecek sezon, belki daha sonraki bir sezonda John’un delirdiğini görebilir miyiz? Görebiliriz. Doğrusu güzel de olur.

John Rayburn, eskisi gibi mutlu bir aileye sahip değil. Jane de eskisi gibi sakin bir kız değil. Jane, kafasında oluşan soru işaretlerinin peşinden gidecektir. Fakat Jane ve John’un arasının bu nedenlerle daha da açılmasını istemem. Nihayetinde John, Jane’i kaybetme korkusuyla gözü döndüğü için Danny’yi öldürdü. Elbette ki bunu olumlu karşılamasam da görmezden gelemem.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER