Operasyon başlasın!
Azize'nin Ulaş'la didişmesini zevkten dört köşe olarak izleyen Turgay'ı zevkten dört köşe olarak izleyen Funda… Bu yazıyı, sırf bu sahnede bu keyfi aldığım için ve final sahnesindeki güzelliği paylaşmak için yazıyorum… Temmuz'un söyledikleri yüzünden bölüm boyunca kendisini defalarca geri çeken Ulaş tam bir adım atacakken tepeden beliriveren Turgay; kalbi Turgay'da, aklı Ulaş'ın soracağı soruda, ne yana bakacağını bilemeyen Azize ve en beklenmedik anda Turgay'ın ortaya çıkışını anlamlandıramayan Ulaş. Ortada adı konmuş hiçbir şey yokken üçgen üstüne üçgen. Dram! Dram! Dram! Reyting! Reyting! Reyting!
 
Yaptıkları iş ne olursa, bana ne kadar anlamsız ya da gereksiz gelirse gelsin, işini seven insanları çalışırken ve yaptıkları iş hakkında konuşurken izlemeye bayılırım. "Adi herifin teki" de olsa, "reyting manyağı bir omurgasız" da olsa, Turgay Atalay işini çok seven bir adam. O kadar seviyor ki, Ulaş'ın kendisine etmediği hakaret kalmamışken o, monitöre bakıp kahkaha atabiliyor. Programda beklenmedik ve seyircinin çok beğeneceği bir şeyler olacak, hem de Turgay bunu planlamamışken! Turgay gülmesin de kimler gülsün?
 
Tabii bu madalyonun öte tarafı da var: Turgay, işini sevmeyi fazla abartmış, işi, reyting savaşını her şeyin önüne koymuş biri. İnsanların özel hayatına fütursuzca dalmak ve bunu reyting malzemesi yapmaktan bahsetmiyorum. Geçen hafta Azize'nin çukura düştüğü sahneyi hatırlayın; Turgay'ın aksine önce insan olan Efe, kamerayı bırakıp Azize'nin yanına koştuğunda Turgay, o anlar kaydedilmediği için deliriyordu. Bu reyting tutkusu ileride başımıza bela olacak, orası belli. Ama benim merak ettiğim, Ulaş'la birlikte kendisinin de Azize'ye kapıldığını fark etmeyen Turgay, Azize'yi de reyting malzemesi yapacak mı? (Benim tahminim: illâ ki yapacak ve sonra bundan köpekler gibi pişman olacak…)
 
Bu arada, Turgay'ın Azize'yi izlerken keyiflenmesine bozulan Çiğdem'in ve Azize ile dalga geçmesine bilenen Efe'nin üç numaralı öldürücü bakışlarını Turgay'a doğrulttukları anlar da çok hoş (Hilal Uysun ve Hüseyin Gülhuy'a tebrikler, teşekkürler). Bu bakışların eyleme dönüşmesini de ben izleyeceğim aynı keyifle! Geçen hafta Azize düştüğünde programın reytingini düşünen Turgay, bu hafta 'nişanlısı' ortaya çıkınca çekip giden Azize'nin peşine düştü, şenlikli günler hiç uzak değil.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER