En güzel aşklar paldır küldür başlar!
Şu an çok heyecanlıyım. Çünkü kendimi tası tarağı toplayıp yeni bir eve taşınıyormuş gibi hissediyorum. Yepisyeni hikâyemize kavuştuk. Allah utandırmasın.

Gülümse Yeter için ilk bölümün hemen ardından ilk bakış yazmıştım ki kendisini BURADAN okuyabilirsiniz. O yüzden, lafı uzatmıyor, doğrudan ilk bölüm yorumuma geçiyorum.

***

Dedim ya sanki yeni bir eve taşınıyorum. Tanımadığım bir ev, tanımadığım karakterler. Zaman ve hikaye bizi nasıl savuracak, bilmek mümkün değil ama ilk izlenimlerim genel olarak iyi. Mutlaka arasından birisini ya da birilerini daha çok sevmişsindir, dediğinizi duyar gibiyim. Evet, birileri sivrildi. Ahmet ve Ayten Civan. Ama gönlümün efendisi köşesinde tabii ki Ahmet’in babası Hasan Civan, Hasan Dede var.

İlk önce ellerinden sonra yüreğinden öpelim...

Hasan Dede’yi sanki doğduğumdan beri tanıyorum. Hakkaniyetli, sorumluluk sahibi, düşünceli, ailesine, geçmişine ve değerlerine bağlı, vicdanı olan, güzel yürekli bir adam, bir o kadar da zor! En sevmediği şey israf. İlk bakışta Hasan Dede, gözünüze cimri geldi mi? Benim gelmedi. Neden derseniz, bu devirde oğluyla, geliniyle, torunuyla bir arada yaşayıp bir evi çevirmek kolay mı? Eskidenmiş o: Memur, bir maaşla hem evini geçindirirmiş. Kışın odununu kömürünü alırmış. Yazın bağa bahçe dolaşırmış. Kredi kartsız!!! Şimdi devir öyle mi? Üstelik kullanmadığımız her damla su, her KW elektrik milli servet. O yüzden Hasan Dede ne derse, o!

Kutsal dolma aşkınaaaa

Hasan Dede’nin ardından oğlu ve gelinine gelmek istiyorum. Ahmet ve Ayten Civan. Ahmet ve Ayten çiftine ba-yıl-dım. Ahmet’in kendi çapındaki uyanık halleri, lafları ince ince iğnelemeleri, Ayten’in tam bir oğlan anası tavırları, dolmalar muhteşem ya. Sermet Yeşil ve Aslı Altaylar, karakterlere cidden çok güzel can vermişler.

Herkes yalan bi' siz gerçek!

Bir de oğulları var ki… Sarp Civan. Sarp, bana çok mütevazı, çok aklı başında, iyi niyetli geldi. Eee, Hasan Dede’nin torunu. Gülümse Yeter’in ilk bölümü itibariyle ideal insan profiline yakın olan isin Sarp, şimdilik. Kalp-mantık oranı %50-%50 gibi. İlerleyen paragraflarda bahsedeceğim, Lütfü Özdemir’in kızlarından Gül’e sırılsıklam âşıkmış, üstelik 8 yıldır. Gerçek aşk mı, hayranlık mı, takıntı mı, göreceğiz.


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER