İki kadın, iki kurşun, tek bir dilek…
Çocuğunun iyi bir geleceği olsun isteyen çaresiz bir kadının namluyu kendi göğsüne dayamasıyla başlamıştı hikâyemiz ve kendisine artık bir geleceği olmayan çocuğunun acısını yaşatanları çaresiz bırakmak isteyen bir başka kadının namluyu göğsüne dayamasıyla noktaladık ilk sezonu… Kördüğüm, anıları, acıları, gözyaşlarını, tedirginlikleri, öfkeyi, yalnızlığı ve en çok da çaresizliği boğazımıza düğüm düğüm yerleştirip çekildi huzurlarımızdan. Günler geçti, ben hâlâ kendime gelmeye, bütün bu olanları hazmetmeye çalışıyorum.
 
Didem o tetiği çekerek kendini öldürmekle kalmamış, başta Ali Nejat olmak üzere dizideki tüm karakterlerin hikâyelerini birbirine bağlayacak ilk düğümü de atmıştı. O düğümü çözmek için atılan her bir adımda daha da karıştı her şey, daha da yaklaştı insanlar birbirlerine ve daha fazla kanadı açılan yaralar.
 
Nedendir bilinmez, Didem'in ölümü sanki umut saçtı dört bir yana. Onun ölümün kollarına korkusuzca atılışından güç aldılar belki de ve o günden bu yana herkes bir hayale, bir umuda tutunmaya çalışıyor: Kaan tutunacak bir dal, elini tutup da bırakmayacak birini arıyor; Ali Nejat, Naz ve Feyza yaşatamadıkları çocukların gölgesinden kurtulup bir başka çocuğu yaşatabilmek için yollar arıyor ve o yolda kendilerini ve birbirlerini tanımaya çalışıyorlar.
 
Oysa hepsi çok korkuyordu yeni bir hayata başlamaktan ve korkuları boşuna değildi. Yeni hayat her zaman güzel değildir, çiçekli yolları, sevecen kolları yoktur; bazen de bataklıktır yeni hayat, kenarında dururken bile sarıverir ayaklarınızı, içine içine çeker sizi… Güzel günler de gördüler belki ama, daha çok acı çekmeleri, deneyip deneyip yenilmeleri hep bundan. Yeni hayatın bataklığından…
 
Bu hengâmede elbette kırılıp dökülüp yaralanıyorlar, yuvarlanıp sürüklenirken bir el bulup tutunuyorlar, kimin uzattığına çok da bakmadan. Böylece yeni düğümler ekleniyor hikâyemize ya da eskimiş hikâyeler yeni düğümlere dönüşüyor. Çünkü umut uzatır işkenceyi. Çünkü tuttuğunuz her el çıkartmaz sizi battığınız yerden, bazısı daha derine itmek için tutar çaresizce uzattığınız eli.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER