Bu Acı Dinmeyecek!
"Gitme" sözcüğünün ardından bir boşluk olacak demiştim geçen hafta. Çünkü söylemek isteyip de söyleyemediklerimiz, söyleyebildiklerimizden fazlaysa uzun sessizlikler, bize yıllar gibi gelen boşluklar olur. O boşluğa pek çok duyguyu, ama en çok umudu sığdırdım ben. Eylül 'gitme'diğinde yaşanabilecekler canlandırdı midemdeki kelebekleri…
 
Aslında karanlık, soğuk, gerilimli, netameli bir bölümdü. Enver'in içindeki kötülük ortaya çıkmaya başladı mesela. Yarası deşildiğinde gözünü ne kadar karartabileceğine dair ipuçlarını gördük. Gerçi Ali Nejat sinirlendiğinde - ki mekan, çekimler ve oyunculuk olarak baştan sona harika bir sahneydi- "hukuk var" dedi ama Murat'la yüzleşirken ve bunu Eylül'le konuşurken gördük ki her zaman hukuki yollarla başvurmayabilir.
 
Ali Nejat ve Naz arasında esen soğuk rüzgarlardan şikayetçi olduğumu söyleyemeyeceğim. Belki de kendi kendimi doldurup duruyorumdur ama Naz'ın her hareketi batmaya başladı bana. Yürüyüşe çıkıp da Hasan Amca ile karşılaştığı zamanki tavırları, o üstten bakan hali bana çok dokundu. Hasan Amca'nın Didem'den kalan bir borcu ödemek için geceleri çalıştığını öğrenince "hiç haberim yoktu" demesi, Zafer "Hasan Amca gençlere taş çıkarır" lafına "öyledir o, öyledir" yanıtını vermesi, Hasan Amca "pilavı benim hanım yaptı" deyince pilavdan tatmak istemesi ne kadar da sahte. Adamı bir kez olsun arayıp sormamış ama karşılaşınca 40 yıllık tanıdığıymış gibi yapmacık konuşmalar… Hele Hasan Amca'yı Murat konusunda 'uyarmaya' çalıştığı sırada ekranın içine ellerimi uzatarak yakasından tutup bir sarsmak istedim Naz'ı. Kocaman adama çocukla konuşur gibi akıl verdiği yetmezmiş gibi bir de "Söz mü?" diyor. Hadsiz!
 
Naz'ı tek bir yerde sevdim bu bölümde. Hayır, Murat'ı azarlarken değil. Ve hayır, yüzüğü çıkarırken de değil; rüyasında Ali Nejat ve Eylül'ü görürken. Naz hep uyusa, hep rüya görse mesela… Ayrıca, öyle romantik atmosferli rüyaları Eylül bile görmüyor. Üstelik Naz, o sırada Eylül'ün gitmediğinden de haberdar değildi. Siz düşünün artık Naz'ın ne kadar paranoyak bir tip olduğunu…
 
Umut ve Genco'nun Emre'ye yaptıklarını uzaktan izleyen gözlerin kötü niyetli olduğu belliydi, fakat Emre'yi öldüreceklerini değil, daha da bilenmiş olarak yeniden ortaya süreceklerini düşünmüştüm ben. Ama kısa yolu seçmişler. Emre'nin şimdilik yalnızca cesedi çıktı ortaya ama Umut Murat'a diklendikçe başka detaylar da ortaya çıkacaktır. Ve sanırım bu olay Gökçe-Genco yakınlaşmasına engel olacak bir süre daha. Benim de hiç acelem yok zaten.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER