Hazırsanız, başlayalım mı?
Su 100 derecede kaynar. Portakalın rengi turuncudur. Dünya Güneş'in etrafında döner.

Ve Game of Thrones dünyanın en şahane dizisidir!

Evet, Game of Thrones bu dünyada başımıza gelmiş en güzel şeylerden biri. Tüm zamanların en etkileyici dizisini tepeden tırnağa anlatsak birkaç yıl sürer. Yine de yeterli olmaz. Battle of Bastards'ın tadı damaklarımızdan silinmemişken, 6. sezonun final bölümü karanlık sulardan çekip çıkardı bizi. Derin bir nefes aldık.

Oh be!

Bölümü nazarımda efsane kılan şeylerden biri müzikleriydi. Özellikle açılış sahnesinde kulaklarımıza fısıldanan o tatlı melodinin sahibi Ramin Djawadi... Ceketler iliklensin. Öyle ki; müzikler sahnenin duygusunu ikiye katlayan, seyirciyi bulunduğu mekandan koparıp duruşmanın ortasına atan bir güce sahipti.


Uçacaksın, uçacaksın, havalara uçacaksın!

Taht oyunlarında ya kazanırsın ya da ölürsün. Cercei intikamını herkesi çılgın ateşte krema gibi eriterek tamamladı. Kefaret yürüyüşünün intikamından yükselen dumanlar ekranlardan taştı. Ama Cercei'nin ruhundaki boşluğu demir taht bile dolduramayacak. Çılgın Kral'ın karşısında duran Jaime'nin Cercei'ye attığı ''WTF'' bakışını gördünüz mü? Çocuklarına olan delice sevgi sayesinde sevilen Cercei, son çocuğu öldükten sonra pıtı pıtı tahta tırmandı. Bunun Jaime için anlamını tahmin edebiliyor muyuz? Tommen'in intihar biçimi ise, tek kelimeyle enfesti. Ani, keskin ve hızlı... Cercei'nin kral oğlunun naaşına attığı ''Yemin ederim gerizekalı bu çocuk'' bakışı gözlerden kaçmadı.

Arya nihayet suikastçi kimliğini kazandı. Fakat kendisi eğitim aldığı tarikata rest çekmemiş miydi? Ünvanını haykırarak oraları terk etmemiş miydi? Yüz değiştirme gücü mistik bir olgudan ziyade, eğitimle kazanılabilen bir şey miydi? Çok sorumuz ve ondan da çok zamanımız var. Şimdilik Walder Frey'e atılan ''Gırtlak öyle kesilmez, böyle kesilir'' gülüşünün tadını çıkaralım. Evlatlarını tatmak her cani babaya nasip olmaz. Şimdi tek dileğim, Arya'nın dostu Nymeria'yı bularak eve dönmesi...

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER