Kurtlar Vadisi Pusu: Önce o ayağı indir!
Yalnız Cahit bu işi öğrenmiş. Direkt abisini açık hedef yapıyor. E evlenecek sonuçta düşünmesi lazım böyle şeyleri..

İşte bu kötü oldu. Özellikle kurgu hikayelerde hiçbir sır sonsuza kadar saklı kalmaz ama Asya güzel bir düzen kurmuştu. Tek derdi oğluna kendini kabul ettirmekti. Dünyası bir anda başına yıkıldı. Karun’un düşmanlığıyla ne kadar uzun süre hayatta kalabilir, bilmiyorum. Bu sezon finalinde veya gelecek sezonun başlarında Asya’ya veda edebiliriz.

Aslında bir kesimin uzun zamandır beklediği Polat’la beraber çalışma fikirleri hayata geçiyor ama gerçekçi olalım, en kaliteli filmlerde bile böyle şeyler filmin final aksiyonunda gerçekleşir. Film kuşkusuz Polat Alemdar için bitmeyecek. Asya’nın Polat’a uzattığı dostluk eli ise büyük ihtimal onu hayatta tutmaya yetmeyecek. Kaldı ki saldırılar bizzat kendi evinin içinden başladı. Dar alanda güzel bir çatışma oldu. Kurtlar Vadisi Pusu’yu bu açıdan anlamakta zorlanıyorum. Bazen gerçekten güzel çatışma sahneleri çekiyorlar bazen de insan boş boş ekrana bakıyor. Polat'ın, Asya’yı alıp kendi evine götürmesi güzel ama tehlikeli bir fikir. Bu aralar Asya buram buram bela kokarken ben hiçbir sevdiğimin yanına yanaştırmazdım. Umarım Polat bu kararından dolayı pişman olmaz.

Çok enteresan bir şekilde Pusat’ın oraya doldurduğu çakalların kıyıda köşede oturması dahi dokunurken Tilki’nin masaya ayaklarını uzatması hiç rahatsız etmedi. Hatta meydan okuma bakımından karizmatik bir hareket olarak gördüm. Gerçekten Vadi için etkileyici bir kareydi. Pusat’la bir güzel dalgasını geçti. Erhan’a ne yaşattıysa Pusat’a da aynısını yaşattı. Adam başı 1 milyon doları alsa da öldürecekti almasa da… Bu arada kağıda “sattım imza” nedir yahu? İkinci el araba almanın bile prosedürleri daha zor. Tilki’nin yaşayıp da bürokrasiye takıldığı anı görmek isterdim.

Yeni sezonda bol bol dış-gece mi olacak??..

Ozzy çipine güveniyormuş ama yıllarca aralarında kalan Cahit yer mi? Yemez tabii… Keşke sahneler burada bitse veya Ozzy kendiliğinden anlatmaya başlasaydı. Cahit ve Ozzy’nin o kavgası belki de bu sezon Kurtlar Vadisi Pusu’daki en kötü sahneydi. Bir şekilde aceleye mi geldi de böyle oldu bilmiyorum ama Vadi’ye gerçekten hiç mi hiç yakışmadı. Kurtlar Vadisi Pusu yeni sezonda muazzam bir dövüş koreografı ile çalışmak zorunda. Seyircisi böyle sahneleri bu kadar severken bunların hakkını vermesi lazım. 

Vadi’de uzun zamandır böylesi bir polis katliamı yaşanmış mıydı? Ben hatırlamıyorum. Vadi pek polislere dokunmazdı ama Gölge resmen yıktı geçti. Onun kimseye verecek malı yokmuş. Oysa akıllı bir yatırımcı geri adım atardı. O kadar polisin Gölge’nin başını ağrıtmaması imkansız. Tez vakitte Gölge’den bunun intikamının alınması lazım yoksa ben kolay kolay soğumam. Hoş, finale iki bölüm kaldı ve çekimler bitti ama insan yine de umut ediyor işte…

Bölümün en renkli anları şüphesiz Hüsnü sahneleriydi. Gider ayak tadını mı çıkartıyor bilmiyorum ama o da oynadıkça açılıyor. Anadolu Selçuklu hanımın siparişlerini götüreceğim diye Gölge’yi oraya götürmeseydi daha da iyi olacaktı. Sanırım Hüsnü Bey bu sefer gerçekten ölecek. Gölge’nin yapacağı baskını hayal edince Hüsnü için en iyisi ölmekmiş gibi duruyor. Aksi bir vicdan azabına Hüsnü dayanamaz. Alır üçüncü hapı da çıkar beyaz atletiyle Gölge’nin karşısına. Umalım da işler o noktaya gelmesin. 


Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER