Beni benimle bırakma!

Geçen bölümün mirası öpücüğün hesabıyla başlayan MedCezir 40. bölümü sevenlerine harika bir düet daha armağan etti. Bölüme geçmeden müzik yapımcılarına bir cümlem var: Daha ne bekliyorsunuz yahu! Mira ve Yaman’ın “Beni Benimle Bırak” yorumları, bu hafta bolca dilimize takılacak ve MedCezir tarihinin en iyi düetlerinden biri olarak gösterilecek kadar etkileyiciydi.

O saçları açıp bir daha hemcinslerimin aklını çelmeyeceksin tamam mı!

Bölüme dönersek; öpücük, Orkun’un hesabına beklendiği gibi tokat olarak yazılmadı ama tabiî ki Mira ona kızacaktı. Orkun, acil taktik değiştirmeli, görüldüğü üzere bu yeni tavrı ona bir şey kazandırmadı Mira cephesinde, ha başka hayranlar kazandırmıştır o ayrı. Yalnız bu sezon ne sırt dekoltesi yapacak farkındasınız değil mi? Geçen sezonda Sedef öndeydi, şimdi Mira da, ona rakip olacağını Ender’i anma gecesinde giydiği elbiseyle ilan etti.

Tuvalette Mira’nın yakınmalarını duyan Hale, planını yaptı; Yaman’la Mirayı barıştırmak gerekiyor. Orkun Mira için mayınlı bölge, Hale için vatan toprağı! Altınkoy genç tayfası, Gamze, Sedef falan hep Hale’nin planının uygulayıcısı oldular. Bölüm boyunca öyle çok görünmese de her şeyin mimarı aslında oydu. Yalnız Yamira; Hale’nin Orkun’a aşkı sebebiyle küllerinden doğacak ya, o da MedCezir’in harikalığı…


İlkokuldaki öğretmeni "kollarını bağla, çiçek çocuk ol" dediğinde Yaman

Evet, ben Yaman’la Mira’nın elbette barışacağını düşünüyorum. Ama şu anki hallerinden de şikâyetçi olduğumu söyleyemem. Karşılıklı taktikler, güç savaşları, onlara çok yakışıyor. Yaman’ın bu sezonki halini çok sevdim. Geçen sezon hep bir güvensizlik, hep bir sağduyu, hep tartarak davranmalar falan… Bırak biraz ipleri, Tozludere’de değilsin artık, Altınkoy evreni senin için de güzel sürprizler hazırlıyor Yaman’cım. Tek yapman gereken Nevin’le Kenan’dan uzak dur. Tabiî ki insan ailesine sırt çeviremez, hele ki Yaman gibi doğrularını bağlılıkla savunan biri, hiç… Ama Kenan’la Nevin, Yaman’a bela taşımaktan başka ne yapıyorlar, ah ah!   


"Bana hep böyle bakacağına söz verirsen, güçlü kadın imajımdan vazgeçeceğim."

Yaman’ın bu sezondaki halini sevdim de, Elif’e tavırları konusunda biraz sıkıntılıyım. İkide bir kızın kolundan yakalayıp onu tutması, pek gözüme batıyor açıkçası… Tamam, onların muhabbetinin dinamiği tartışma üzerine kurulu ama Yaman’ın biraz daha kibar olmasını bekliyorum, onu da ekleyeyim. Ha Elif çok mu sevimli, yoo! Hele o günlüğüne yazdıklarıyla arızalarını ilan etmedi mi! Word’de yazıp sakladığı o sayfaların şifresi de “ben güçlü bir kadınım”dır herhalde. Gecenin sonunda Yaman’ı otobüsün kapısında “ben buradaki kızlara benzemem, tek başıma eve dönerim, incilerim dökülmez” deyip itekleyerek tribünlere oynasa da, balerin zarafetini seyretmesi hoş olsa da, ben bu hırs içindeki, kendini korumaya almış kadınları pek sevemiyorum. Defolarıyla, yüreğine söz geçiremeyişiyle, tuvalette ağlayışıyla, Yaman’ı bahçede görüp, üzerini değişen ve seksapelin dibine vuran Mira, çok daha sahici! Elif’e haksızlık etmek istemiyorum ama ne yapayım, rakibi çok kuvvetli, belki bambaşka insanların yanında Elif’e sempati duyabilirdim, ama çok da bir hayranı olamam yani! Yaman da bu bölüm onunla ilgilenmediğini açıkladı ya, Orkun’un deyimiyle “Yamancı”lar olarak oh dedik.

Sinan’ı Ender’in başına sarararak sebebi olan Sude’ye dönersek, az kalsın kazdığı kuyuya kendi düşüyordu. Sinan’la mesajlaşmalarını yanlış yorumlayan Bay Aşk’ın, liseli kıskanç çocuk halleri çok eğlenceliydi. Telefonlar karıştırıldı, peşine adamlar takıldı. Sonunda gerçekler açığa çıktı, Sude kendini aklamak için Sinan’ın hikâyesini ortaya döktü. Şimdilik aklanmış görünüyor ama, Asım Şekip Kaya, Ender’in ihanetini biraz deşerse, Sude yine deşifre olabilir. Gerçi o, bu arada B planını hazırlar muhakkak, telaşa gerek yok. Kenan’ı bekleyenlerin de gözü aydın, Nadir Baktıroğlu tayfasına katılarak o da Altınkoy’a geri döndü, darısı Ayşe, Leyla ve Safari’nin başına.


Ben diyorum size bu çocuğun içinde bir stalker gizli diye

Gelelim Eylül-Mert-Uzay üçgenine. Orkun’un öpücüğü sonrası, Eylül Mira’yı tuvalette sakinleştirmeye çalışırken aslında en çok kendi derdine yanıyordu. Canım seni yakan Yaman değil, Uzay! Olmadık yerlerde ortaya çıkıp abukluğunu yapıyor çocuk. İlk başlarda Mert’i yerin dibine sokan Eylül, bence bu çocuğa çok daha fazlasını yapmalı. Mert’çim de Uzay’ı bir üst modeli olarak görüyor ama alakası yok. Daha önce de söylemiştim ya Mert Uzay’ın stil ikonu, Uzay Mert’in stalker’ı olabilir ancak. Bir defa Mert’in harika tanımlamaları var. Her bölüm Uzay’dan bahsederken çok tatlı bir şey söylüyor. Bu bölüm de en son kendini “Uzay boşluğunda sallanan Mert” olarak tanımladı mesela… Mert Eylül’ü affetmeden önce, Eylül’ün artık kuyruğu dik tutma çabasından vazgeçip, iyi bir özür dilemesini izlemek istiyorum. Mert bunu hak ediyor, sizce de öyle değil mi?


"Yine karşılaşırız, dünya küçük aşkım büyük"

Bölümün en eğlenceli sahneleri Serez’lerin evindeki kahvaltıydı kuşkusuz. Sabah sabah sırtına pencereler açtığı kıyafeti ve mutfaktaki marifetiyle Sedef, herkesi bir araya topladı. Bunu gören Mira kareli gömleğini değiştirip beyazlar içinde kahvaltıya katıldı. Dedim ya Yaman’la Mira’nın bir araya gelmesini bekliyorum ama şu hallerine de bayılıyorum. Yaman’ın telefonla verdiği sahte randevu, Mira’yla aynı masada olmasını umursamayıp ondan bir şeyler uzatmasını istemesi çok eğlenceliydi. Tabii Mira’nın bunlara delirmesi de… Hele Yaman masadan kalkıp giderken, orada öylece oturmak istemedi ama söyleyecek bir şey de bulamadı. Dudaklarından “kolay gelsin” cümlesinin dökülmesi çok komikti. Neyse ki o da Sedef’ten tüyoları aldı da, umursamazlık durumları eşitlenecek böylece…


Onu harika yapan özelliklerinden biri de alıcılarının hep açık olması...

Bu arada Sedef’in içinden resmen bir Ender çıktı, farkında mısınız? Meğer yıllar, onun içinde ne kadar şefkat biriktirmiş. Onunla ilgili her şeye hayranlığımı ilan edebilirim. Gerçi çılgın tavırlarını da özlemiyor değilim ama bu halinin de hastasıyız! Yaman’a “sıva sağlam ama sorun temelde” diyerek tek cümleyle her şeyi özetledi mesela. Mira’ya verdiği akıllar, aileyi bir arada tutma çabalarıyla Sedef; gerçekten bir harika!

Bölümün yıldızlarından biri de Beren’di. Ablasından yana olmasına bayıldım. Gerçi Beren’in ailesine, özellikle Mira’ya düşkünlüğünü hepimiz biliyoruz. Geçen sezon Amerika’ya gitmek istemeyen Mira’ya ağlayarak yalvarmasını hatırlıyorsunuz değil mi? Beren’in Orkun’a verdiği ayar sonrası, Orkun’un kendi saçlarını yoluşu, o saçları beğenmeyenlerin içini ferahlatmıştır herhalde. Ama ben onlardan değilim onu da ekleyeyim.


Bakışlarındaki yavru kedi masumiyeti, sizin de içinizde sarılma isteği uyandırmıyor mu?

Okulda birbirlerini sık sık uzaktan seyreden Yaman ve Mira sonunda Altınkoy gençleri, Hale, Gamze ve Sedef ittifakıyla, okuldaki şenlik için şarkı söylemek üzere bir araya getirildi. Planlara göre, baştan itibaren birçoğumuzun beklediği gibi, MedCezir şarkısını söyleyeceklerdi. Mira’nın bu planı değiştirmesiyle hayal kırıklığına uğrasam da söyledikleri “Beni Benimle Bırak” hem harika bir şarkıydı, hem de ikisine çok yakıştı. “Canım şenlik çekti” diye aşerdiğini iddia edip, okula gelen Gamze’nin, çiftleri barıştırma planı içinde doğum yapmak da varmış meğer. Yalnız bu sahte sancılanma ortaya çıktıktan sonra, Gamze gerçekten sancılanınca, artık ona kim inanır, kim inanmaz göreceğiz. Bu arada arabayla doğuma giderlerken, tekrar bir arada olmalarını, Yaman’la Mira’nın, arada hesaplar, planlar, gizlemeye çalıştıkları duygular olmadan birbirlerine bakışlarını görmeyi özlemişim. O sahnelerde, içinde salıncak kurulanlar olarak çok tatlıyız. En iyisi; siz biraz daha atışın, sonra da birleşip, sonsuza kadar mutlu olun e mi!

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER