Kurtlar Vadisi Pusu: Ah o Kız Kulesi...
Üçgen peynir de var mı?

İki haftalık aranın ardından nihayet Vadi’ye kavuştuk. Geçen hafta yeni bölüm olmadığını öğrenince sevinmiştim ama insan özlüyor yahu. Son bölümle ilgili Yusuf’un gırtlağına bıçağın dayamasından ziyade Asya konusunu merak ettiğimi söylemiştim. Ben bir sürü karate hareketi beklerken Asya hanım işi siyasetle çözdü. Konuşarak anlaştılar. Vallahi sezon başından beri Asya ilk defa beni bu kadar çok etkiledi. 

İngilizler’in neden güçlü olduklarını ve zamanında nasıl güneş batmayan imparatorluk kurduklarını şimdi anladınız mı? Ben Türk’üm ve bir çıkmaza girilince kavga ederek, vurarak, kırarak oradan çıkmayı düşünüyorum. Halbuki bir de siyaset var. Bizim meşhur “masa başında kaybettik” muhabbeti yani… Asya siyaseti sayesinde tek bir yumruk dahi atmadan, burnu kanamadan ve hayli avantajlı bir şekilde çıktı oradan. Ben dayak yemekten aptala dönmüştüm. Bakın dikkatinizi çekerim Asya’yı da ilk kez Londra’da görmüştük. Bütün bunlar tesadüf mü? mü? mü? mü?

Polat Alemdar'ın kafasını ben yardım! Taşla yardım! Taşı böyle tuttum! Kafasına vurdum!...

Gölge Türkiye’ye tekrar gelmiş. E, ben de olsam ben de girerdim. Hazır Polat Alemdar yokken buralarda atılabilecek adımları düşünürsek orada kalmak her türlü zaman kaybı olurdu. Düşünsene, istediğin gibi, rahat rahat operasyon yapıyorsun ve karşına Polat Alemdar çıkmıyor. Cennet yahu cennet! Tamam boru hattını da elinden aldılar ama onun bu dönüşle hiç alakası yok bi kere tmm mı?!

Kurtlar Vadisi Pusu’da son dönemde mükemmele en yakın olan şey Yusuf - Asya arasındaki ana, oğul yakınlaşması. Öyle nazik, öyle ince ilerliyor ki hayranlıkla izliyorum. Yusuf her ne kadar soğuk ve mesafeli durmak istese de anneye kıyamıyor. Karun konusunda onu temize çıkartma isteği de bundan kaynaklanıyor. Asya zaten annelik yapmaya yıllardır hazır. Vallahi bu ana - oğul ortalığı fena yakar. 

İspiyonlamak gibi olmasın ama bütün operasyonu ben yaptım Tilki sadece arabada oturdu sayın Karun.

Vadi, bu kadar güzel çiftlik evi mi desem dağ evi mi desem, bunları nerden buluyor yahu? Asya ve Tilki’nin vedalaştığı ev enfesti. Vallahi içim eridi. İnsan o evde ölmez. Bu arada Tilki’nin Asya’ya hediye ettiği yüzükte mutlaka bir şey olmalı. Ya harbiden Asya’dan hoşlandı ya da yüzüğün içinde verici veya dinleyici gibi bir şey var. Yoksa boşuna detay olarak verilmezdi.

Öktem Hoca bir yönüyle Pusat’a benziyor. Pusat habire vuruluyor, Öktem de habire yakalanıyor. John Smith’i izlemelere doyamıyorum. Bütün kozlar elinde ama hala adamın tek kelimesiyle deliye dönüyor. Halbuki sen büyük konseyin ortadoğudaki en gözde elemanısın. Cool’luğuna zeval gelmemesi gerekir. O bağırmalar hiç yakışıyor mu yahu? Bence bu ciddi bir sağlık problemidir. 

Smith önce bi tansiyona, şekere baktırmalı. Onlarda bir şey çıkmazsa öfke kontrolü terapilerine katılmalı. İş zaten stresli, bir de kendisi bu kadar stresli olursa, olmaz. Allah korusun hastalıklara davetiye çıkartır. Smith’in hastalıktan ölmesini istemeyiz. Onunla ilgili çok daha değişik ölüm arzularımız var. Öyle yatağında olmamalı. Öktem ise o kadar işkenceden sonra konuşacağım dedi ama bence ötmez. Anca Smith’i oyalayıp zaman kazanır. O yüzden bu konuya gelecek bölümde daha ayrıntılı değiniriz.

Polat Alemdar gençliğinde tumblr erkeğiymiş.

Yasin Komutan ve Siyah Sancak’ın IŞİD’e yaptıkları baskın gerçekten güzeldi. Çocuk ve babayı çatışmanın ortasında bırakacak şekilde baskın yapmayı her ne kadar Siyah Sancak’a yakıştıramasam da güzel sızdılar, güzel ele geçirdiler. Fakat baskından önce karargahta Pusat’ın yemek verdiği adam ya çok kötü bir oyuncu ya da oradan bir şey kopacak. Zira "açıııız açııııızzz" diyen adam pilavdan öyle bi lokma aldı ki Adile Naşit’in evinde karınlarını doyuran çocukları aynı gece Münir Özkul’un sofrasına oturduklarında ondan daha iştahlıydılar.

Anadolu Hocam sonunda projeyi tamamladı. Dolaptan çıktığı anda en az bir kalp krizi, iki bayılma bekliyordum. Maşallah herkes gülüp eğleniyor. Bir de biz gülebilseydik... Gölge’nin gelişini görüp de nasıl gülelim? “Yokluğunda Alemdar’ın hayallerini çalacağım” demişti ama ben onu mecazi bir şey sanmıştım. Meğer adam alenen hırsızlık yapmayı planlıyormuş. Koskoca sözde kralsın. Hiç yakışıyor mu sana yaa...


Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER