Haftalık reyting analizi: Chicago Med, The Vampire Diaries ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Chicago Med, The Vampire Diaries ve diğerleri

Bu haftaki yazıya yine Supergirl ile başlamak istiyorum, zira bu sezonun reytingleri en merak edilen işi hala o. Geçen hafta biraz karanlık bir resim çizmiştim, onu biraz renklendirme zamanıdır. Dizi bu hafta düşmeyerek kendi seviyesini bulduğu sinyallerini verdi. Bu civarlarda kalırsa yenileme sıkıntısı yaşanmayacağını düşünüyorum, zira kanalın Pazartesi akşamında yayınladığı diğer diziler Scorpion ve NCIS: LA de daha parlak durumda değiller. Favori dizilerimden Jane the Virgin bu hafta sezonun en iyi sonucunu aldı, buna da yeri gelmişken tekrar sevineyim. Netflix sayesinde ilk sezonu keşfeden bir grup seyirci rakamlarda ufak oynamalara sebep oluyor, çok yaşa Netflix!

Salı günü NBC’nin Chicago serisinin yeni halkası Chicago Med seyirciyle buluştu. Eminim ki yöneticiler 4. halkanın ne olacağını düşünmeye başlamıştır bile. Çünkü 3. denemeleri de başarıyla sonuçlandı gibi gözüküyor. Biz ne dersek diyelim, Amerikan seyircisi hap şeklinde tüketebileceği, izlemesi kolay dizileri seviyor, yapacak bir şey yok.

Şahane komedi Mom yavaş yavaş izlenme oranlarını toparlamaya başladı. 2 Broke Girls ile kendi yağlarında kavrulmaya devam edecek gibi gözüküyorlar. Ama Perşembe gününün asıl büyük kurtarışı How to Get Away with Murder’dan geldi. Yılın son bölümü olmasının bunda etkisi büyüktü elbet, yine de seyircinin diziyi tamamen terk etmediğini görmüş olduk. Bakalım dizi Şubat’ta döndüğünde durum ne olacak. Bir zamanlar kanalı sırtında taşıyan The Vampire Diaries ise Nina Dobrev’in ardından bir türlü toparlanamayarak artık ömrünü doldurduğunu iyiden iyiye kanıtladı. Beraberinde kardeşi The Originals’ı götürmez belki ama Jane the Virgin ile aynı demo reytingini almaları benim için sevindirici, onlar içinse üzücü bir haber.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER