Haftalık reyting analizi: Mom, Grey's Anatomy ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Mom, Grey's Anatomy ve diğerleri

Kasım ayı geldi çattı ve çok uzun zamandır TV sektöründe görmediğimiz bir olayla karşı karşıyayız: hala hiçbir yeni dizi iptal olmadı. İnternet ve diğer yöntemlerle gerçekleşen izlemelerin konvansiyonel seyir alışkanlığının önüne geçmesiyle hızla değişen sektör artık son halini almaya başlıyor gibi. Diziler başka birçok yerden değerlerine değer katarken asıl yayınlarının tabiri caizse rezilliği derhal iptale sebep olmuyor. Minority Report ya da The Player’ın hala yayında olması bu yüzden, biraz da yerlerine gelecek dizilerin henüz vakitlerinin gelmemiş olmasından. Ama devamı için boşuna ümit doğurmasın, gayri resmi iptalleri çoktan geldi malumunuz. Sadece diğer mecralar için daha değerli olan “ilk 13”ü tamamlama derdindeler.

Supergirl 2. haftasında daha dünyevi seviyelere indi. Açıkçası biraz daha yüksek kalmasını tercih ederdim, 2.2 puanlara gerilemesini sezon ortalarına saklasaydı hiç fena olmazdı. Tehlike yok, iyi izlenmiş. Yine de önümüzdeki haftalara dikkatli bakmak lazım. İlginç olan ise Supergirl’ün bir başka DC uyarlaması olan Gotham’dan pek seyirci çalmamış olması. Fox’un ortalama seviyelerde seyreden dizisi rakibi var gücüyle karşısına geçince bile performans kaybetmedi. Diziyi hiç sevmesem de saygı duymak lazım.

DC uyarlamaları demişken, ki televizyonun tozunu attırıyorlar resmen, The Flash bu hafta NBC, FOX ve ABC dizilerini geçerek 2.liği aldı, ayakta alkışlamak lazım. Salı akşamları tüm kanallar iyi bir akış oturttular diyebiliriz, hepsi kabul edilebilir seviyelerde izleniyorlar. Tek istisna ABC’nin geçen hafta çok kötü başlayan dizisi Wicked City. 2. haftada toparlayamayarak ölüm fermanını imzalamış oldu, haberi gelir yakında.

The Big Bang Theory kendi günü olan Perşembe’ye geçince güne de heyecan geldi. Ne yazık ki Life in Pieces hem yeterince izlenmiyor, hem de komedi bloğunun akışını mahvediyor. Multi-cam sitcom’ların en iyisi Mom bu sebeple yeni sezonuna çok üzücü bir açılış yaptı, gözlerime inanamıyorum. Umarım hızlıca toparlar, ya da Life in Pieces ile yer değiştiriverir. Bones ile ortak bölüm yayınlayan Sleepy Hollow’un bundan pek fayda sağlayamadığını geçen hafta yazmıştım. Bu hafta da bunun doğruluğunu yine görmüş olduk, seyircisine seyirci katamadan yoluna devam ediyor. Günün bir başka dikkat çekici olayı ise 12. sezonundaki Grey’s Anatomy’nin güya dev hit olan Scandal’ı, karşısında The Big Bang Theory olmasına bile bakmadan geçmiş olması. Maşallah diyelim. How to Get Away with Murder’dan seyirci olarak da memnun değilim zaten, rakamlar da farklı gelmiyor. Henüz iptal tehlikesi çok yok ama böyle giderse dizi 3. sezonunda büyük bir değişikliğe gidip toparlanmaya bakmak zorunda kalacak, tabii yenilenme şansını elde edebilirse. Tek avuntu, yayınlandığı saat diliminin büyük rahatlıkla galibi çıkması… Ama beklentiyi karşılamıyor işte.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER