Haftalık reyting analizi: Supergirl, Wicked City ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Supergirl, Wicked City ve diğerleri

Haftanın televizyon olayı hiç şüphesiz Supergirl’ün yayına başlaması oldu. İlk gelen sonuçlarda sezonun en iyi açılış yapan dizisi olsa da rakamlar son düzenlemelerin ardından final reytinglerinde Blindspot ile eşitlendi. Başrolünde kadın bir kahraman olan iki dizisi yılın en başarılı açılışlarını yapmış oldu, ikisine de alkış bizden. CBS gibi bir kanalda Supergirl gibi bir karakterin kendine yer bulamayacağından, dizinin asıl hedef kitlesinin mekanı yadırgayacağından korkmuştum ancak hiç de öyle olmamış gibi duruyor. Macera ve romantizmi, komedi ile dramı da katarak bir güzel harmanlayan ve ölümüne ciddi DC filmlerinin yanında inci gibi ışıldayan eğlenceli dizilerine (evet, Arrow da buna dahil diyebiliriz) yeni bir halka ekleyen Supergirl umarım ileriki bölümlerde de bu performansını sürdürür. Özellikle 2. bölüm reytinglerini merakla bekliyorum.

Haftanın dibe çakılan dizisi ise ilk bölümüyle ekrana gelen Wicked City oldu. Seyirci, kadınları hedef alan bir seri katilin hikayesini izlemeyi daha en baştan reddetti. Açıkçası Gossip Girl ile ünlenen Ed Westwick’in rolünde çekici, izlenesi bir karizması olduğunu; dizinin de çok da fena olmadığını düşünmüş ve yazmıştım. Fakat olmayınca olmuyor, televizyon sektöründe son tahlilde rakamlar konuşuyor malum.

Daha ilk açıklandığı andan itibaren şüpheyle yaklaştığım Sleepy Hollow / Bones ortak bölümü iki diziye de pek yaramadı, reytinglerde dev bir yükselme gerçekleşmedi. FOX Sleepy Hollow’u kurtarmak için elinden geleni yapsa da korkunç 2. sezondan sonra tren çoktan kaçmış gibi gözüküyor. Umarım güzel bir noktada bitirmeyi başarırlar. Özellikle Tom Mison’ı bir başka rolde yeniden izlemek için gün saymaya başlarım ben de…

Bu hafta Modern Family tekrardayken izlenme oranlarını korumayı başaran Blackish’e tebrikle bitirmek istiyorum yazımı. Bir de, daha sezon çok ilerlememişken biraz düşük demolara sabitlenen Blindspot’un kanalın selameti açısından biraz toparlanması ve seyircinin ilgisini diri tutması gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Zira NBC’nin The Blacklist ile (nereden bakarsak bakalım) yaşadığı hayalkırıklığını tekrar yaşamasını istemem. Birkaç sağlam dizileri cepte olsun ki Parenthood gibi, Parks and Recreation gibi daha seyircisi az, kalitesi fazla dizilere yeri açılsın.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER