Haftalık reyting analizi: Jane the Virgin, Limitless ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Jane the Virgin, Limitless ve diğerleri

Sezonun ilk iptaline adım adım yaklaştığımız günlerdeyiz. Pazar günü çok kötü bir reyting alan ve kendisinden önce gelen Once Upon a Time ile sezonun başarılı işlerinden Quantico arasındaki seyirci geçişini de mahveden Blood & Oil’in siparişi 10 bölüme düşürüldü bile. Geçmiş olsun. CBS’in prototip kaymaları sebebiyle bu hafta 22.59’da yayına giren CSI: Cyber da gidici olduğu sinyallerini veriyor doğrusu. Yayında hiçbir CSI dizisi olmadığı bir gün göreceğiz yani yakında, hayırlısı.

Geçen hafta Crazy Ex-Girlfriend ve Jane the Virgin reytinglerine ne kadar üzüldüğümü söylemiştim. Bu hafta en azından onların prömiyer sebebiyle şişmiş datalar olmadığını görmüş olduk. Bence bu seviyede ilerlerlerse The CW kolay kolay pes etmeyecektir. Özellikle de Jane the Virgin konusunda.

Salı gününde not düşmeden geçmeyelim: The CW dizisi The Flash NBC ve FOX abilerindeki işleri artık çok rahatlıkla geçiyor, tebrik etmek lazım. Best Time Ever with Neil Patrick Harris siparişini tamamlayıp aramızdan ayrılacak gibi duruyor, seviniyorum. iZombie iptal olmaz ama biraz daha toparlasa, kanalın en çok izlenen işinin arkasında yayınlanmanın rüzgarını kullanabilse hiç de fena olmayacak. Limitless tam sezon onayını kaptı zaten, güzel güzel yoluna devam ediyor.

TGIT dizileri CBS’teki futbol yayınına rağmen hız kesmeden yoluna devam etti Perşembe günü. Sezon başından beri kötü reytingler alan The Player’ın bölüm siparişinin de 9 düştüğü göz önüne alınırsa kalemi kırılmış diyebiliriz.

Önümüzdeki hafta artık yeni sezon rehavetini tamamen üzerimizden atmış olacağız. Tekrarlar da ufaktan başları, seyircinin heyecanı yerini yıl sonu yorgunluğuna bırakır. Bakalım neler olacak…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER