Asuman rüyası: Tolga Sarıtaş

Asuman rüyası: Tolga Sarıtaş
Hayatımızı şekillendirirken önümüze birileri çıkar hep. Kötü anlamı bir kenara bırakıyorum. İyi anlamı yorumluyorum.

Hayranlıktan öte, örnek aldığımız insanlar aydınlatır ruhumuzun karanlık odalarını. Minnet duyduğumuz insanları kalbimizin dünya manzaralı odalarında yaşatırız hep. Tolga Sarıtaş çalıştığı her insana minnet duyuyor, örnek alıyor ve gözlerinin maviliğinden süzdüğü tecrübeleri kalbine alarak paha biçilemez bir yolculuğa çıkıyor. "Geleceğin aynası" diye bir tabir yaparsam yanına ekleyeceğim tek isim Tolga Sarıtaş olacak.  Betimlemenin yanına, kocaman bir yüreği olan insanın nasıl alçak gönüllü ve beyefendi olduğunu çizmek kalacak.

Henüz 24 yaşında. Senenin sayfası yırtıldığında yeni bir yaşa ayak basıyor. İnsanın öğrenmek için geldiği dünyada sonunda umut görebildiği her yola, korkusuzca girebiliyor. Kendi hikayesini yazıyor. Adım adım işliyor ve birkaç parça hırsla yoluna devam ediyor. Bir ağabey, bir oyuncu, bir arkadaş... Üstlendiği tüm sıfatlara, gözlerinden bir parça mavilik katıyor. Mavinin huzur anlamına geldiğini benden önce yüzlerce kalem yazmıştır. Ben onunla asuman rüyasını yazıyorum. Sözlük karıştırmaya gerek yok. Asuman, gökyüzünün en özel ismi.

Gelenlere, gidenlere; kanatlı, kanatsız uçanlara ama en başta da efendiliğini deryalar kadar güzel taşıyanlara selamlar olsun.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER