Emmy Ödülleri'nde En İyi Mini Dizi adaylarını tanıyalım

Emmy Ödülleri'nde En İyi Mini Dizi adaylarını tanıyalım
Televizyonun en prestijli ödülü olan Emmy'ye aday olan yapımlar geçtiğimiz hafta açıklanmıştı. O zamandan beri hangi kategoride kimlerin ödülü kucaklayacağı merak ediliyor. Biz de Emmy Ödül Töreni'ne geri sayım devam ederken, sizlere aday gösterilen yapımları tanıtmaya devam ediyoruz.

Bugün orijinal adı "Outstanding Miniseries" olan "En İyi Mini Dizi" kategorisinde aday gösterilen yapımları anlatacağız. 2015 yılında bu kategoride tam olarak beş farklı dizi yer alıyor. Bunlardan American Crime ve American Horror Story: Freak Show, her sezon yeni hikayeler anlatmaları sebebiyle bu kategoride aday gösterilmiş durumdalar.

The Honorable Woman, Olive Kitteridge ve Wolf Hall ise gerçek anlamda mini dizi kategorisinin hakkını veren yapımlar olarak karşımıza çıkıyor. Bunların yanı sıra, bu alanda bir sürü kitap uyarlaması diziye ve İngiliz yapımına rastlıyoruz. Üstelik BBCThe Honorable Woman ve Wolf Hall dizileriyle birlikte iki adaylık birden kazanmış durumda.

Mini dizi olmanın doğası sebebiyle bu yapımların çoğunun önceden Emmy adaylığı bulunmuyor. Bu durumun tek istisnası dördüncü sezonuyla aday gösterilen American Horror Story

Tüm bunlardan bahsettiğimize göre, gelin aday dizileri tanımaya başlayalım...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER