Emmy Ödülleri'nde En İyi Komedi Dizisi adaylarını tanıyalım

Emmy Ödülleri'nde En İyi Komedi Dizisi adaylarını tanıyalım
Temmuz ayının ortasına geldiğimizde, televizyonun en prestijli ödülü olan Emmy'ye aday yapımlar belli oldu. Herkes daha şimdiden kimler kazanır, kimlerin ödülü alma konusunda hiç şansı yok konuşmaya başladı bile. Ödül törenine geri sayım devam ederken, biz de sizlere aday olan yapımları tanıtmaya karar vermiştik. Bugün anlatacağımız kategori "En İyi Komedi Dizisi" olacak.

Asıl ismi "Outstanding Comedy Series" olan bu kategoride tam olarak yedi aday bulunuyor. Tıpkı "En İyi Drama Dizisi" kategorisi gibi, Emmy'nin önemli kategorilerinden birisi. Bu kategoride de yine görmeye alışık olduğumuz bazı diziler var. Bunlar arasında Louie, Modern Family, Veep, Silicon Valley gibi yapımlar yer alıyor. Netflix'in Unbreakable Kimmy Schmidt'i ve Amazon Prime yapımı Transparent bu kategorilerin yenisi olarak karşımıza çıkıyor.

Gelelim buradaki dizilerin daha önceki adaylıklarına... Bu kategorinin müdavimi kesinlikle Modern Family. Şimdiye kadar 6 kere aday gösterilen dizi, ödüle beş kere layık görüldü. 4 kere adaylık kazanan Veep ekibi, şimdiye kadar evlerine elleri boş döndü. Aynı durum üç kere aday gösterilen Louie için de geçerli. Parks and Recreation ile Silicon Valley ise şimdiye kadar sadece iki kez aday olabilmişti.

Yapımların önceki adaylıklarından da bahsettiğimize göre, sıra geldi bu dizileri kısaca tanımaya!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER