Emmy Ödülleri'nde En İyi Drama Dizisi adaylarını tanıyalım

Emmy Ödülleri'nde En İyi Drama Dizisi adaylarını tanıyalım
Temmuz ayının 16'sında televizyonun Oscarları olarak da adlandırılan Emmy Ödülleri'ne aday olan yapımlar ve isimler belli oldu. Açıklanan listeyle birlikte, daha şimdiden hangi kategoride kimlerin ödül kazanabileceği tartışılmaya başlandı. Eh, tabii herkes her diziyi izlemiyor. Dolayısıyla kimin kazanabileceğini tahmin etmek bu yüzden zorlaşabiliyor. Emmy Ödülleri Töreni'ne geri sayım başlamışken, her gün bir kategorideki adayları tanıtalım istedik. Bugün de En İyi Drama Dizisi kategorisiyle başladık.

Orijinal adı "Outstanding Drama Series" olan bu kategori Emmy Ödülleri'nin bel kemiklerinden birisi. 2015 yılında En İyi Drama Dizisi adayı olan toplam yedi yapım bulunuyor. Bunlardan bir kısmı bu alanda görmeye oldukça alışık olduğumuz diziler. Downton Abbey, Homeland ve Mad Men gibi yapımların adına Emmy aday listelerinde sık sık rastlıyorduk. Ancak geçtiğimiz yıl Emmy kategorilerinde ufak bir değişikliğe gidildi. Yapımların belli kategorilerde aday olabilmeleri için sahip olmaları gereken kriterler değişti. Bu sebeple önceden komedi kategorisinde aday olan Orange is the New Black bu yıl karşımıza drama kategorisinde çıkıyor.

Bu kategorinin gedikli yapımı kesinlikle Mad Men. Dizi ekrana gelmeye başladığı 2007 yılından beri her sene Emmy Ödülleri'ne mutlaka aday gösteriliyor. Mayıs ayında son bulan dizi bu sene sekizinci adaylığını kazandı. Tabii bu kadar kez aday olunca, ekip toplamda dört kez Emmy heykelciliğini eve götürmeyi başardı.
Onu toplamda beş kez aday olan Game of Thrones izliyor. HBO'nun sevilen dizisi şimdiye kadar bu kategoride ödül kazanamadı. Onu üç kez aday olup, hiç ödül kazanamayan Downton Abbey, iki kere aday olabilen Homeland ile House of Cards izliyor. Beşinci sezonuyla ekrana dönecek olan Homeland, bu önemli ödülü yayımlanmaya başladığı ilk sene kazanabilmişti.

Better Call Saul ile Orange is the New Black bu kategorinin yenileri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bilindiği gibi Better Call Saul toplamda beş kere aday olup, iki kere ödül kazanan Breaking Bad'den önce olanları konu ediyor. Bu da dizinin herhangi bir yeni yapımdan daha şanslı olduğunu gösteriyor. Öte yandan Orange is the New Black her ne kadar bu kategoride yeni olsa da, geçtiğimiz yıl En İyi Komedi Dizisi dalında aday gösterilmişti. Ancak bu ödülü Modern Family'ye kaptırmıştı.

Şimdi gelin hep birlikte aday dizileri tek tek tanıyalım;
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER