Cersei'nin utanç yürüyüşünün bilinmeyenleri

Cersei'nin utanç yürüyüşünün bilinmeyenleri
Uzun süre kırılamayaca izlenme rekorlarına imza atan, sezon finali hakkında durmaksızın konuşulan, sansasyonel açıklamalar yapılan ve yaklaşık bir yıl sonra yeni bir bölüm izleyebileceğimiz efsane dizi Game of Thrones sezonu başladığı gibi çok konuşularak ve gündenden inmeyrek bitirdi.

Hatırlayacağınız gibi dizinin 5. sezonu yayınlanmadan önce internet ortamına düşmüştü. İlk beş bölümü izleyen hayranlar hikaye yürüyüşüne burun kıvırmaya başlamıştı ki yaratıcıları yine sezonu zirvede tamamlamanın bir yolunu buldular.

Kimi seyirciyi kızdıran, bir kısım seyircinin fazla ticari bulduğu sezon finaline damgasını vuran sahnelerden biri de High Sparrow tarafından cezalandırılan ve dakikalar boyunca çırılçıplak, sözlü ve fiziksel şiddete uğrayarak King's Landing sokaklarında yürüyen Cersei'nin Utanç Yürüyüşü oldu.

Lena Headey'in dublörü olarak seçilen Rebecca, 1987 doğumlu bir ingiliz aktrist

Çok etkileyici olan bu sahnede önce Lena Headey'in hamile olduğu için oynayamadığı ve bir vücud dublörü kullandığı dedikodusu ortaya çıktı. Rebecca Van Cleave isimli aktrist binlerce aday arasından, Lena Headey'in vücut dublörü olarak seçilmişti. Aktrist, "Yüzlerce insan tarafından çevrili halde, üzerime yiyecekler atılırken yürümek, asla yaşanmayacak ve tahmin edilemeyecek bir deneyimdi. Hayatımda yaptığım en zor ama en iyi şeydi." sözleriyle tecrübesini Entertainment Weekly'ye anlattı.

Üç gün süren çekimler boyunca, Lena Headey'in kendisine çok yardımcı olduğunu da belirten Van Cleave, aynı zamanda Headey'in o sahnenin çekimi boyunca sette olduğunu ve performansını izlediğinde hatta çok duygulandığını anlatmış. Lena Headey, sahne çekilirken tamamen Cersei'nin duygusal çöküntüsüne, ruh haline odaklanmak istediği için bir vücut dublörü (double) kullanmak istediğini de açıkladı.Lena Headey'in başı ile Van Cleave'in vücudunun montajlanmasıyla hazırlanan ve dakikalarca süren "Utanç Yürüyüşü" sahnesi, dizinin en rahatsız edici ve en etkileyici sahnelerinden biri olarak dizi tarihine geçti bile!


Haberin orjinalini okumak isteyenler içinkaynak: Entertainment Weekly
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER