Haftalık reyting analizi ve sezon sonu tahminleri

Haftalık reyting analizi ve sezon sonu tahminleri

Sezonun son reyting analizi yazısına hoşgeldiniz.

Bu hafta bir değişiklik yapıyoruz. Aşağıda klasik reyting analizini görebilirsiniz. 2. sayfaya geçerseniz ise sezon sonu iptal tahminlerimi göreceksiniz. Artık haberler gelmeye başlayacağı için lotomuzu oynayalım… Bakalım kaçta kaç tutturacağız.

Daha geçen hafta yer ayırmama rağmen bu haftaki büyük başarısı sonrası Secrets & Lies’ı yeniden manşete taşımasam olmazdı. Dizi, bugüne kadarki en yüksek izlenme oranına ulaşmasını geçtim, kanalın popüler işi Once Upon a Time’ı da geride bıraktı. 2. sezon olmama ihtimali yok zaten, ama reyting yükseltmek ayrıca alkışlanması gereken bir başarı. Sezonun sevdiğim yeni işlerinden Madam Secretary 10 milyonu aşkın seyircisiyle gecenin rakamsal olarak en çok izlenen dizisi olsa da bunların büyük çoğunluğu 49 yaşından büyük olduğu için korkunç bir demo reytingi alıyor. CBS diziyi bu kadar erken yenilediğine pişman olabilir. Umarım 2. sezonun başında The Millers gibi aniden yayından kaldırılmaz.

Gelecek sezon ne performans sergileyeceğini deli gibi merak ettiğim iki dizi var: Gotham ve Empire. Özellikle ilkinin çakılıp aramızdan ayrılmasını bekliyorum, hayırlısı. Bu hafta da gördüğümüz üzere durum pek parlak değil. Gelecek sezonun başında Batman soslu bir tanıtımla yeniden ısıtırlar ama seyircinin aynı ağa ikinci defa düşeceğini zannetmiyorum. CBS de Pazartesi kötü bir akşam yaşadı. 2 Broke Girls’ün reyting düşüşü kaygı uyandırıyor. Umarım gelecek sezona toparlanır. Stana Katic henüz sözleşmesini imzalamamışken ve yeni sezon garanti değilken Castle’ın da bu kadar düşmesi üzücü.

Bu hafta korkunç reytingler alan iki dizi vardı: New Girl ve The Vampire Diaries. Fox’un Salı komedi bloğuna el atması gerektiği zaten uzun zamandır malum, ama güzelim New Girl’ün bu kadar düşebilmesi; hikayesini toplamasına rağmen izlenme oranlarını toparlayamaması çok üzücü. Başrol oyuncusunu kaybeden The Vampire Diaries ise seyircisini kendinden bezdirmiş gözüküyor. Elena’nın son macerasını izlemek üzere gelen seyircinin reytingi artırması beklenirken tam tersi oluyor. Gelecek senenin final olduğunu açıklasalar bari de onun gazıyla gelecek sezon yere çakılmasalar, yazık.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER