Haftalık reyting analizi: Game of Thrones, Gotham ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Game of Thrones, Gotham ve diğerleri
American Odyssey bu hafta aldığı reyting ile iptal edileceğini garantilemiş oldu. Şimdi tek sorun dizinin ilk sezonu boyunca yayında kalmayı başarıp başaramayacağı. A.D.: The Bible Continues da izlenme oranını düşürdü, ancak şimdilik çok da olumsuz konuşmaya gerek olmadığını düşünüyorum. 

Revenge
eski bölümlerden görüntülerle süslenmiş bölümüyle çok düşük bir reyting almasına rağmen yayınlandığı saatin birincisi olmayı başardı. Bu durum, Pazar gecelerinin ne denli korkunç bir halde olduğunu kanıtlar nitelikte. Once Upon a Time ise tarihinin en düşük reytingiyle kanalını ve hayranlarını üzdü. Dizinin iptal edilme ihtimali yok denecek kadar az, ancak gelecek sezon hikayenin toparlanacağına ve yayın planının yeniden gözden geçirileceğine kesin gözüyle bakabilirsiniz.

Pazartesi günü Gotham verdiği uzun aradan bugüne kadar aldığı en düşük reyting ile döndü. Açıkçası diziyi izlemeyi son bölüm itibariyle zaten bırakmıştım, artık Joker’i de getirseler beni geri çekemezler. Belli ki sezon başında diziye şans veren pek çok seyirci de benimle aynı fikirde. Hal böyle olunca Gotham’ın dönüşü The Following’e de pek yaramadı. Gotham hala kanalın en çok izlenen dizilerinden biri olsa da gidişatın pek parlak olmadığı apaçık ortada. Gelecek sezon diziyi yeniden müthiş bir şekilde pazarlayıp tekrar konumlandırmazlarsa işleri zor.

Avengers: Age of Ultron’un vizyon tarihi yaklaştıkça Agents of S.H.I.E.L.D. reytingleri de toparlanmaya başladı. Geçen sene bu zamanlarda yaşanan dev kırılmanın bir benzerinin bu sezon da gerçekleşmesini beklemiyorum belki ama dizi zaten temposu çok yüksek giderken hızını arttıracak gibi duruyor. Bölümün ardından Avengers kadrosunun konuk olduğu Jimmy Kimmel Live’ı yeniden yayınlamak da çok iyi bir fikirdi, yeni bir Forever bölümü kadar izlendi.

Fresh Off the Boat günü ve saatinde kemik bir seyirci oluşturmuşa benziyor, sezonun yenilenen komedilerinden biri olacağı kesin gibi. iZombie ise izlenme oranını arttırarak The CW’nun bu seneki başarısını pekiştiriyor. Empire ile bir fenomene dönen Taraji P. Henson’ın konuk olduğu bölüm Person of Interest reytinglerine çok da etki edemedi ne yazık ki.

Cuma günü The CW’nun hiçbir umut beslemeyerek sırf saat doldurmak için yayına sürdüğü The Messengers başladı. Ben de ilk bölümü seyrettiğimde çok karışık ve sıkıcı bulmuştum. Seyirci de benzer şeyler düşünmüş olacak ki diziyi hiç izlememiş. Başladığı gibi sessizce bitecektir, çok takılmaya gerek yok.

Game of Thronesun sezon açılışı ise ilk dört bölüm internete sızmış olmasına rağmen rekor bir seyirci sayısına ulaşarak dizinin bugüne kadarki en çok izlenen bölümü oldu. Dizinin fırtınası daha bitecek gibi durmuyor. HBO ve yazarlar istedikçe bu şekilde gider, bomba gibi de biter artık.
 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER