Haftalık reyting analizi: Jane the Virgin, The Following ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Jane the Virgin, The Following ve diğerleri

Bu hafta NBC’nin pek de büyük umutlar bağlamadığı, benim de ilk izlediğimde fazlasıyla kalabalık hikayesini beğenmediğim American Odyssey sessiz sedasız, son derece düşük bir izlenme oranıyla yayına başladı. Kanal ilk sezonun tamamını yayınlayacak kadar sabırlı davranırsa en azından yarım kalmamış bir hikaye olacak, diziyi beğenenler bununla avunabilir. Kanalın A.D.: The Bible Continues adlı berbat isimli dizisi ise konusu itibariyle merak uyandırmışa benziyor. Eğer güzel rakamlarını korursa bir mini dizinin daha devam kararının gelmesi işten bile değil.

Her hafta yazıyorum, bıktınız biliyorum. Ama Gotham’sız The Following düşmeden edemiyor, ben de yer vermek zorunda kalıyorum. 1 puanın da altına düştü dizi bu hafta. Sezon finalini çok açık bırakmamışlardır diye umalım. Sezonun en iyi yeni dizilerinden Jane the Virgin düşük bir reytingle verdiği aradan döndü, çok üzgünüm. Dizi zaten yenilendi ve bence kanal bir şekilde 4 sezon idare edecek ama yine de böylesi güzel bir dizinin böylesi izlenmemesi iç yaralıyor, yapacak bir şey yok. Dizinin Cuma günü yayınlanan tekrarının sonucu hiç de fena değil, Cuma gününde güvenle yoluna devam edebilir seneye.

The Flash tekrar bölümü olmasına rağmen seyircisini kaybetmeyen, yani The Flash sonrası kazara ekranı açık bırakan seyirciden değil has seyircisinden reyting aldığını kanıtlayan iZombie’nin artık yenilenmeme ihtimali yok, kutlamalar başlayabilir. Fox’un yeni komedisi Weird Loners sadece ekranın siyaha düşmemesini sağlarken Fresh Off the Boat yayınlandığı gün ve saat göz önünde bulundurulduğunda son derece memnun edici sonuçlar almaya devam ediyor.

Sezon başında bolca dile getirmiştim, ABC Çarşamba günleri komedi bloğunu çok sağlam kurdu. Modern Family etrafında inşa edilen dörtlü komedi gecesi o kadar başarılı ki, Modern Family tekrardayken bile iyi rakamlar alabiliyorlar. Kanalın içi çok rahatlamıştır. Gelecek sezon ne yapacaklarını, bu başarıyla oynamaya cesaret edip edemeyeceklerini çok merak ediyorum. Bu başarı bir de kendilerinden sonra yayınlanan Nashville’in azıcık olsun işine yarasa. Ama olmuyor… Olsun, bir sezon daha garanti gibi. Ama daha ilerisini düşünmemek lazım. En İyi Kadın Oyuncu Oscar ödüllü başrol oyuncusuna rağmen CSI: Cyber ne iyi ne kötü reytingleriyle sonunu tahmin etmesi zor bir yolda gidiyor. Bu sezon son tahminler yapılırken yanıltma ihtimali olan dizilerden.

Perşembe günü Scandal yokken Grey’s Anatomy arkası yayınlanan American Crime reytinglerini iyice düşürdü. Bir sezon daha gelmesi artık çok düşük bir ihtimal. Tek dileğim dizinin iptalinin Felicity Huffman’ın sonuna kadar hak ettiği ödül adaylıklarını da yakmaması.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER