Haftalık reyting analizi: Arrow, The Slap ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Arrow, The Slap ve diğerleri

Pazar günleri The Simpsons ve Family Guy tekrarlarının ardından yayınlanmasına rağmen The Last Man on Earth izlenme oranlarına sıkı sıkıya tutunmaya devam ediyor. İki bölüm üst üste yayınlanmanın dezavantajıyla ikinci bölümünde düşse de yenilenmeyi hak ettiği kesin. CBS’in sürekli geciken yayın saatleri yüzünden yıllardır reytingi zarar gören The Good Wife sezon sonu yorgunluğuyla iyiden iyiye düşse de dizinin devamı için bu saatten sonra reytingleri çok da göz önünde bulunduracak değiliz. Yapımcılar hikayeyi 7. sezonda bitirmek istiyor. Onlara bu hakkın tanınmaması için hiçbir sebep göremiyorum açıkçası. CBS onca önemli isme rağmen Pazar gecenin körüne sürdüğü Battle Creek’e yansın.

CBS yine kendine en az dört sezon gidecek bir dizi buldu gibi gözüküyor. Scorpion tüm dizilerin 2’nin altına düştüğü bir dönemde hala 2 barajında kalmaya devam etti. Kendisinden önceki ve sonraki dizilerin gördüğü hasarlara bana mısın bile demeden üstelik. The Following ise Gotham tekrarlarının ardından yayınlanmanın cezasını çekmeye ve içler acısı oranlar almaya devam ediyor. Dizinin gelecek sezon bizimle olmasının tek yolu yapımcı stüdyo Warner’ın lisans bedellerini neredeyse yok sayması.

Salı günü beni sevindiren tek olay iZombie’nin üç haftadır aynı izlenme oranına tutunabiliyor oluşu. Dizinin yenilenmeme ihtimali yok denecek kadar az. Fox’un The Mindy Project yerine getirdiği ve neredeyse hiç tanıtımını yapmadığı komedi dizisi Weird Loners beklendiği gibi çok düşük bir reyting aldı. Dizi hiç de fena değil, yazık oldu. Becki Newton Fox komedilerinden kurtulmadıkça kariyeri ayağa kalkamayacak, belli oldu.

Çarşamba günleri kötü bir sezon geçiren Arrow düşüşünü durduramıyor. Umarım bu yaz tatilini iyi değerlendirip bomba gibi bir sezonla geri dönerler. Zira spin-off dizisinin daha iyi olması pek hoş bir durum değil, ki seneye bir tane daha kardeş geliyor gibi duruyor. Arrow’un durumu artık iyice yaşını alan Supernatural’a da zarar veriyor tabii. Toparlanmak lazım.

ABC sezon başında TGIT (“çok şükür Perşembe oldu”) ile büyük olay yarattı ve Shonda Rhimes dramalarıyla ortalığın tozunu attırdı. Ne yazık ki How to Get Away with Murder’ın ardından onunla uzaktan yakından benzerliği olmayan American Crime’ın gelişiyle büyü bozuldu. Geçen hafta da bahsetmiştim, ama durum gittikçe kötüye gidiyor ve Scandal durmaksızın düşüyor. Bu sezon için artık çok geç ama gelecek sezon bölüm planlamalarında değişiklik yapmanın ve Scandal’ı böyle öksüz bırakmamanın önemi büyük. Yoksa dizinin şanına zarar gelecek gibi. Bu hafta The Blacklist ile dalga geçmeyeceğim, dizinin ne ortalamayla sezonu kapatacağı belli oldu artık. NBC’nin dev kadrosuyla dev başarısızlığı The Slap yayınını tamamladı, bir daha da adından söz etmeyiz zaten. Fox’un joker niyetine kullandığı Bones yayına biraz düşük reytinglerle dönmüş olsa da bir sezon daha sağlıklı bir şekilde gidebilecek gibi duruyor, ama kanalın derhal yerine bir şeyler üretmesi lazım. Hit gözüyle bakılan The Odd Couple gelecek sezonun The Millers’ı gibi ikinci sezonunun hemen başında iptal kararını yemek istemiyorsa biraz toparlanmalı, The Big Bang Theory ardından yayınlanıp bu kadar düşmek hayra alamet değil. Hele ki kendisinden sonra gelen güzelim Mom’ın reytingi daha yüksekken.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER