Masumlar Apartmanı: Cesur Neriman

Masumlar Apartmanı: Cesur Neriman
Yolun çok ama çok açık olsun Gizem Katmer ^^
Masumlar mı değiller mi?

Mağdurlar mı değiller mi?

Haklılar mı değiller mi?

Sinirliler mi değiller mi?

Hastalar mı değiller mi?

Belki hepsi tartışılır belki hepsi üzerine çizgi atılabilir ama gerçek var ki hepsi yaşamayı seviyor. Hepsinin umutları var. Kiminin umudu  çamaşır suyunda kiminin kitaplarında kimisi çöpte arıyor. Neriman ise okulda...

Evet, sıra geldi evin en miniği ama aslında en olgun kişisine: Neriman Derenoğlu. Diğerleri hatırlarken bir şekilde annelerini o asla ama asla hatırlamıyor. Diğerlerinin anıları varken Neriman anı ekleyememiş hayatına. Hepsi iyi ya da kötü söz ederken anneden Neriman sadece sözlerle, denilenlerle, anlatılanlarla biliyor.

"Hani deneyimi yaşayarak öğrenmek isteriz, ya!" Heh işte tam da o kısım Neriman da eksik. Baba hasta, anne yok, büyük abla şiddete meyilli, küçüğü hem büyüğünün takip ediyor hem hayal aleminde. Abi??? Destek olmaya çalışıyor ayrı türlü olamıyor başka türlü. Arada kalmışlık en zorudur kimine göre.

Şükür okula gidiyor, şükür arkadaşları var, şükür dersleriyle ilgileniyor, şükür sessiz, şükür ses çıkarmıyor. Bu mu gerçek Neriman? Bunları mı istiyor? Kimse bilmiyor ki ne ister Neriman? Kime neyi anlatsın Neriman? Adıyla yaşamaya çalışıyor, çabalıyor. Cesur olmak zorunda, güçlü görünmeli. Okul bir nefes alma yeri sanıyorken evdeki ablaları oysa dar kafese sıkışıyor başka türlü...

Ne arkadaşı var ne sohbet ettiği. Ders notlarını düzenli alıyor diye konuşanlar, dalga geçenler, itip kakanlar, ruhuna iniş yapamayanlar... Eve geldiğinde içine açamamak sürekli içine ağlamak. Hayat beş kat zor tam da üniversite çağındaki Neriman'a.


 Ege'nin kalbini burada kazandın tatlı qız ^.^

İşte tam da o sırada bir ışık göründü karşıdan. Bi' dilim keke hasret Neriman'ı gülüşüyle selamladı Ege. Anlama veremedi, şaşırdı, garip geldi. Sonra anlamaya çalıştı ve anlamlandırmakta zorlandı. Aşık oldu cesur Neriman'a. Neriman'ın yanı dolduğunda, onu çıkarsız sevdiğinde, yardım ettiğinde, destek olduğunda Ege'yi içimize sokmak geldi. (Kabul edin, afacan Ege aşık oldu bizim kıza) Yaralarını sarmak istedi, kaçamak yaptırmak istedi. İçini döktü, yardım diledi de... Bi' sevdiğini söyleyemedi.

Gelecek bir gün ve hepsi geçip gidecek usulca. Biz Ege ile Neriman'ın sağlıklı ilişkisine merhaba derken onlar gençlik rüzgarlarıyla yelken açacaklar. Gelecek üniversite sıraları ve hayat onların yelkenlerine bir darbe atacak. Yılmadan ayağa kalkacaklar belki de Akdeniz'in sularında bir başlarına... (Üfffff ne hayaller ne hayaller, du' hele bugün anlaşsınlar da.)

Ege'nin sevmediğimiz kız olan Gamze'ye sevgilim demesi biraz ortalığı karıştırsa da bunun Neriman'ın başka bir sınavı olduğunu düşünüyorum. Tamam, Gamze'nin Neriman'a yaptırdığı kötü şeyleri tasvip edip kabul etmiyorum ama bir taraftan da Neriman'ın kendini bulmaya çalıştığını düşünüyorum. En azından bu olayların darbesini şimdi yiyecek. Yarın üniversite sıralarında vereceği savaşlar bu kadar kolay olmaz çünkü!... Üstelik bugün yanında Ege'si var onu usulca koruyan... Emir Özden'e kocaman alkış. 


İyisiyle, kötüsüyle be Nericiğim

Cesur Neriman'a kızdığım tek nokta ise şu: Sen Gamze'ye uyup yaptıklarına aileni karıştıramazsın. Eğer habersiz terasa davet edeceksen arkadaşlarını ailene de sahip çıkacaksın. Onların kim olduğunu söyleyip saklamayacaksın çünkü aile her şeydir Neri. ♥ Tamam senin ailen biraz farklı olabilir ama bunun nedeni geçmişiniz, ebeveynlerinizin sizlere biçtiği günlerin meyveleri. Toplanmayan, sürekli dağılan sözler. Var bir çaresi var bir çözümü. Bu yolu yürüyeceksin onlarla, Ege'yle...

İyileşecek kolunun çizikleri.
Daima gülümseyecek dudakların.
Çıkacak dilinden sevgi sözcükleri.
Mutsuz dünleri poşete atıp neşeli yarınları avucunda tutacaksın ve büyüyüp bi' rüya olarak hatırlayacaksın bugünleri...
Cesur Neriman'ın, güzel kızım...


Bonus görsel. En iyi ürün yerleştirme. Ege'den "Nasıl yara sarılır?" sorusuna cevap ^^

Sevgiler...  
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER