Emanet: Ömrüne beni yaz*

Emanet: Ömrüne beni yaz*
Sanma ki olacak senden sonra hayat
Gökten üç limon düşer... Biri diziyi izleyenlere, biri konağın içine diğeri de SehYam çiftinin odasına... Hep elma olacak değil ya varsın limon olsun Seher ile Yaman'ı bir araya getiren Yusuf'un en sevdiği... Bak sen şu dünyanın işine. Ablanın evlendiği konağa hatta ve hatta öldüğü konağa anlı şanlı gelin olarak gir. Heee yok öyle ağızdan durmadan çıkan formalite icabı. Baya baya baya gerçek, hatta epey büyülü öylesine içten, sıcak ve aşk dolu...


 Aliciğim de düğünde olaydı iyiydi... Arif Baba ile Nadire dünür olarak tanışmalıydı ^^

Bu zamana gelmek kolay oldu dersek yalan söylemiş oluruz. Hatırlayın bahçeye ilk geliş anını, Ali'nin evine Yaman'ın girişini, okları, tokatı, gözyaşlarını... Hep derim ya ondan: Gözyaşlarımız sevinçten olsun dolu dolu. İşte şimdi tam da o zaman. Mutluluktan ıslandı yerler, üzerindeki siyah örtüyü kaldırdı konak, yeni çiçek merhaba dedi bahçeye...

Günlük dizi izliyoruz tamam da günlük dizi diye de uzun bakışmalar, uzun düğün merasimlerine gerek yok gibi sanki. Yani hikayenin dalları epey fazla. Biraz oralardaki kişilere yer açalım böylece ana karakterler uzun ve boş bakışa maruz kalmaz. Sonunda beklenen gün geldi dedik, çat Yusuf girdi odaya. Tamam, bahane oldu aynı yatakta bir ömür yatmaya da sabah kahvaltısı Seher'in kucağına gelseydi fena olmazdı. ^^ Tamam, açılmadı henüz çift birbirine ama o bakışlardan anlasınlar yani, ikisi de o kadar saf değil!


Sarı şekerler: Neslihan & Fırat

Yan karakterler derken sürekli onlar olsun demek değil ama onların hikaye örgüleri de ana çifte bağlanıp itiraflar art arda gelebilir, ne de güzel olur. Çünkü mutluluk uzun sürmez, dibe çakılma zamanı yaklaşır, hazırız buna yeter ki sağlam nedenlerle olsun. Mesela aldığım mesajlardan çoğu dosya nikah öncesi kesin ellerine geçecek ve o nikah olmayacak yönündeydi. Bunun telaşını hafızalarına kazıyan izleyiciler düğünün tadına nikahtan sonra varabildi. Oysa içini rahatlattığım kişiler vardı. Çünkü o dosya çıkmayacaktı ve çoktan imha olmuştur! (Dimiii senaristler, heee imha şeklini elbette görelim)


Daha çok altı dolu dolu entrika yazın İkbal'e çünkü alkışlar Gülay Özdem'e...

Zuhal'in geçmişine dair öğrendiğimiz bilgiler bize gelecek için ışık tutabilir. Mesela Zuhal ablasını yakabilir ya da kendi çıkarı için İkbal Zuhal'i. Zuhal yurtdışında mesleği elinde olan ve sevgilisi de olan biriyken neden gelmiş??? Ya çocuk fakirdi ya abla tehdit etti alttan alta. Sonuçta Yaman'ı tavlamasını söyleyen İkbal. İkbal'in geçmişine de gidelim bence. Mesela Ziya ile nasıl evlendi? Neden evlendi? Eğer daha önceden Seher'e anlattığı gibi yoksul bir geçmişi varsa bugün yaptıkları ne hırsı??? (Kafamda soru işaretleri eyyyyyy Emanet senaristleri, bunları çözelim) Çözelim ki sorunları Ali ve Yaman'a gelelim. Kiraz ve Seher'in kız kardeşlik bağının erkeklerin birbirlerine yardım etmesindeki destek kısımlarını görelim. Zorlu yoldan olsun, kabul. Hem Yaman'ın aşk itiraflarını hem de Seher'den ötürü kardeşini bağrına basabilmeyi öğrenmesini izleyelim. (Gözümün önündeki sahnelere gel, müziği de ekledim mis.)


Seher'in kıyafetleri düzeliyor derken Yaman'ı n'aptınız! 

Henüz yolun başında ama birbiriyle uyum yakalamış mis gibi çift varken elde bundan güzel güzel sahneler çıkarın. PT dizileri gibi sağlam sahneler izlemişken aman bozmayın öyle Seher'in kapıdan girip tişörtlü adam görünce yüzünü kapadığı sahneleri... (Nazar boncuğu diyorum ona göre) Konakta açan çiçeklerin solmadığı; yüzlerden sevginin, ilginin ve samimiyetin gitmediği; aksiyonun en iyi şekilde verilmeye devam ettiği nice 120 bölümlere...

Sevgiler...

* Müge Zümrütbel/ Bir Tek Aşkım Var Sana Emanet (Başka başlık vardı aslında sonra dedim çifte özel şarkı yazılmış hafta bu olmalı) 

Kısa kısa notlar

* Arif Baba hani nikah şahidiydi? (Ne oldu da olmadı? Senaryo tutarsızlığına aman dikkat)
* Seher'in gelinliğini güzel seçip neden saçını öyle yaptınız? Düğün öncesi yapılan prova düğün günü saçı değil midir?
* Dizi çiftine özel yapılan müzik için tebrikler, benzer jestleri bekliyoruz. Müge Zümrütbel ♥
* Tamam çiftin birbirlerine açılması için zamana yayma taktiği de... Mesela Yaman uyanınca en azından teşekkür manasında yanağından öpse mi eşini??? (Ne zaman ismini söyleyecek acaba???)
* Koskoca Yaman Kırımlı herhalde eşini balayına götürür. Bari baş başa Seher ve Yusuf için tutulan eve gitsinler. ^^ (Evet, hala umudum var)
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER