Kısa Kısa: Into the Night & Control Z

Kısa Kısa: Into the Night & Control Z
Bu yazıda da Netflix'in yakın dönemde ekrana getirdiği iki diziden bahsedeyim dedim.

1) Into the Night

Netflix'in Belçika yapımı ilk dizisi. 1 Mayıs'ta başlayan sezonu 6 bölümden oluşuyor.

Into the Night, dünyada yaşanan ani bir güneş felaketiyle insanların hayatını kaybettiği kaotik bir olayla başlıyor. Gece uçuşuyla Brüksel'den karanlığın hüküm sürdüğü batıya doğru kaçmaya çalışan bir grup 'şanslı' yolcuyu ve uçak mürettebatını merkezine alan dizi, bu insanların hayatları pahasına neler yapabileceklerine odaklanıyor.. Farklı millet ve sınıflardan oluşan yolcu grubu, ilk bakışta sıradan insanlar gibi gözükseler de güneşten ve özellikle de birbirlerinden korunmak için her yola başvuracaklar.

Hakan: Muhafız, Narcos gibi yapımlarla tanınan Jason George tarafından hayata geçirilen dizide Jacek Dukaj'ın The Old Axolotl adlı kitabından esinlenildi. Kadroda Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Mehmet Kurtuluş, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet, Astrid Whettnall, Vincent Londez, Regina Bikkinina ve Alba Gaïa Bellugi yer alıyor. Mehmet Kurtuluş "Ayaz" karakterini canlandırıyor.


Jason George'un önceki 'performanslarından' pek hoşlanmasam da Mehmet Kurtuluş'tan ve konusundan dolayı ilgi çekici geldiydi. İzlediğime sevindim.

İşin bilim kısmını unutunca rahat izlendi, unutmayınca o kadar da rahat izlenmiyor bu arada. Havacılıktan detaylı anlamak da şart değil... Aklıma The Rain geldi bu yüzden. Ama zaten 6 bölüm ve bölüm süreleri fazla uzun değil. Mehmet Kurtuluş ve Ayaz kesinlikle en iyisiydi. Diziye karizma katmış resmen. Geri kalanlar her türden insan topluluğu resmen kendilerini de belirttiği üzere. Bazılarına sinir olması bedava.

Her bölümü bir karaktere ayırmaları diziye renk katmış. İkinci sezona yaptıkları yolla da olur şimdilik. Onay alır umarım.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER