Kısa Kısa: Normal People & Run (2020)

2) Run (2020)

HBO'nun yeni komedi-drama dizisi. 7 bölümlük sezonuna devam ediyor. Başrolleri Merritt Wever ve Domhnall Gleeson paylaşıyor. Archie Panjabi ve Rich Sommer da yer alıyor.

Ruby ve ilk aşkı Billy yıllar önce bir anlaşma yapmıştır. Eğer birisi diğerine "Koş" (Run) mesajı atarsa ve diğeri de aynı şekilde cevaplarsa her şeyi bırakıp birlikte uzaklaşacaklardır. Ruby'nin kriz içinde olduğu bir dönemde attığı mesaja benzer durumdaki Billy'den de cevap gelince birlikte ilk trene binerler ve maceraları başlar. Bu sırada hem kendi problemlerinin hem de geçmişin üstünden geçerler. 

Fleabag ve Killing Eve dizileriyle bilinen Phoebe Waller-Bridge, yapımcı ve konuk oyuncu olarak yer alıyor. Senaryoyu Waller-Bridge'in Fleabag'de birlikte çalıştığı Vicky Jones yazdı. 


Run dizisinin esasında dışarıdan ilgimi çektiğimi iddia edemem. HBO ve Waller-Bridge'in yan yana gelmesinden dolayı başladım desem olur. Archie Panjabi ve son olarak Netflix mini dizisi Unbeliavable'da (tavsiyedir) izlediğim Merritt Wever bonus oldu. Phoebe'nin diziye konuk gelmesi de ikinci bonus.

Güncel devam ediyorum, kaldı üç bölüm. Yoklukta gideri var diyebilirim. Aslında hiç de fena bir şey çıkmamış, HBO'nun diğer komedi-dramalarıyla benzer ayarda. Bu noktada da her zamanki gibi zevkler-renkler devreye giriyor işte. Run'a başladığında bitirmesi gayet kolay oluyor, rahat bir iş, sürelerin 30 dk. civarı olması da iş görüyor. Ama ben bundan daha farklı ve iddialı bir şey bekliyordum, öyle bir farklılık oldu. Bazen aradan çıksın diye de izliyorum. Üstümde izlemeseymişim de olur intibası var.

Yardımcı karakterlerin ağırlığı pek de fazla değil, dolayısıyla iki oyuncuya daha çok iş düşüyor. Onlarda da doğru seçim yapmışlar. Ruby'yi ve hayatını Billy'den daha fazla sevdim diyebilirim. Keza Wever'ı da. Nereye varacaklarını kim bilir ama çoğu trende geçen hikayesine de alıştım artık. Run'ın nihayetinde biraz zaman isteyen bir dizi olduğu söylenebilir ama kimileri için kesinlikle değebilir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER