Kısa Kısa: Little Fires Everywhere & Mrs. America

Kısa Kısa: Little Fires Everywhere & Mrs. America
Bu yazıda da Hulu'da ekrana gelen iki dramadan bahsedeyim dedim.

1) Little Fires Everywhere

Celeste Ng'in 2017'de raflarda yerini alan aynı isimli kitabından uyarlandı. Mini dizi ve sezonu 8 bölüm sürüyor.

Birisi diğerinin kiracısı olan iki ailenin hayatlarının birbirinin içine geçmesini konu alıyor. Mia, kızı Pearl'le birlikte Elena'nın evini tutunca komşu oluyorlar, çocukların arkadaş olmasıyla daha da yakın hale geliyorlar ama öte yandan kendilerini karmaşık bir velayet davasının içine dahil olmuş da buluyorlar.

Reese Witherspoon ve Kerry Washington'ın başrolü paylaştığı dizide Joshua Jackson, Jesse Williams, Kristoffer Polaha, AnnaSophia Robb, Austin Basis ve Reggie Austin gibi isimler de yer alıyor.


Little Fires Everywhere, hikayesini düzgünce toplayıp bitiren dizilerden. Güzel bir macera oldu. İlgi çekici bir şekilde anlatmayı becerdiklerinden konusu basit olmasına rağmen kendisine çekiyor. Bunda tabii başrollerin de ayrı katkısının olduğu söylenebilir. Doğruya doğru ilgimi çekmeyen isimler olmasa muhtemelen başlamazdım.

Tempoyu gittikçe artırıp devam ettikçe açıklama yapıyorlar. Reese Witherspoon, Big Little Lies'ta oynadığı karakterin bir benzerini canlandırıyor aslında. Kerry Washington da Scandal'daki mimiklerini burada aynen devam ettiriyor. Ben oradan alışkın olduğum için sorun olmadı ama izlerken dağılan olursa şaşırmam. Witherspoon-Jackson ikilisinin karı kocayı canlandırması ve aile hayatları ilgimi daha çok çekti.

Little Fires Everywhere'in dikkat çeken bir diğer noktası da iki ailenin çocuklarının beklenenden fazla yer işgal ediyor olması. Yetişkinler arasındaki karmaşayı izlediğimiz kadar çocuklar arası karmaşayı da izliyoruz. Beni ara ara dağıtan da biraz bu oldu. Reese ve Joshua'nın dahil olmaları bu noktada tampon görevi gördü. Final kısmında aldığımız cevaplara itirazım yok demiş olayım. Dava sonucunu tahmin ettiydim mesela, ev yangını ise düşünsem de aklıma gelmeyecek türden bir şekilde sona erdi.

Devamında isteseler bir şeyler daha yazar yolları kesiştirmeye devam ederler ama ikinci Big Little Lies’a gerek yok. Reese’i Morning Show’da izleyeceğim zaten. Bir de geldiğinde Legally Blonde 3’de. Joshua Jackson ile Kerry Washington'la da artık müsait bir vakitte görüşmek dileğiyle...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER