Kısa Kısa: High Fidelity & This Close

Kısa Kısa: High Fidelity & This Close
Bu yazıyla da iki komedi drama dizisinden kısaca bahsedeyim dedim.

1) High Fidelity

ABD'deki online yayın platformlarından Hulu'da ilk sezonuyla ekrana geldi. 14 Şubat'ta başlayan sezon 10 bölümden oluşuyor. 

2000'de vizyona giren aynı isimli High Fidelity filmi gibi Nick Hornsby'nin romanından uyarlama. Ancak onların aksine hikayeyi bir erkeğin değil de kadının bakış açısından anlatıyor. Filmde John Cusack'ın üstlendiği başrolü dizide Zoe Kravitz canlandırıyor. Jake Lacy, Da'Vine Joy Randolph ve David H. Holmes da kadroda yer alıyor.

Robyn, plak satan bir dükkan işleten, popüler kültür ve Top 5 listelerinin düşkünü ve büyük bir müzik fanı. Ancak aşk hayatında yüzü gülmeyen Robyn'i tam da son ayrılığı sırasında tanıyoruz. Aslında bu, hayatındaki en önemli 5. romantik ilişkinin bitişi. Dizinin bölümlerinde Robyn'in geçmişteki ilişkileri, şimdiki hayatı, dükkandaki çalışma ortamı, yakın arkadaşlarıyla ilişkisi ve yeni ilişki ihtimalleri üzerinde duruluyor. Ayrıca 4. duvarı yıkan bir yapım, yani Robyn arada izleyiciye dönerek olup bitenlerle ilgili yorum yapıyor.

Not: Filmde Cusack'in canlandırdığı karakterin eski kız arkadaşı Marie DeSalle karakterini Kravitz'in annesi Lisa Bonet canlandırdı.

Not 2: Dizi ilk olarak Disney+ için hazırlanıyordu. Ancak aileye yönelik içeriklere yer vermek isteyen Disney planından vazgeçti ve kendisine ait diğer platform olan Hulu'ya pasladı diziyi.En son Big Little Lies'la yolumun kesiştiği Zoe Kravitz'i severim, filmi veya romanı bildiğimden değil de daha çok gördüğüm güzel yorumlar ve onun sayesinde başladım. Peş peşe izlemesinin kolay olmasıyla daha da ilgimi çekti. Ama benim ikinci sezon onayına ihtiyacım var. Devamını ister halde bitirdim sezonu.

Müzik zevkine katkıdan ziyade olan bitenler daha çok ilgimi çekti. Gerçi (son sevgilisi) Mac’le neden ayrıldıklarını merak ettim desem yalan olur. Önceki ilişkileri araya girmede ve malzeme yaratmada iş gördü denebilir. Dördüncü duvar da sorun olmadı. Rob’un tam da beklediğim ölçüde içten kırık ve kendini sabote eden bir arıza tarafı vardı. Dikkatimi dağıttığı oldu diyebileceğim tarafı da bu aslında. Yakın arkadaşlar Cherise ve Simon bonus oldu. Clyde’ı düşündüğümden daha çok sevdim. Hatta Liam'ı da.

Ek: Ben “%10” diye içimden geçirirken Clyde’ın “%9” demesi bittiğinden beri gülümsetiyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER