Kısa Kısa: High Fidelity & This Close

2) This Close

Bağımsız projelere yönelik içerik yayını yapan online platform Sundance Now'ın ilk dizi projesi. Şimdiye kadar iki sezonu (14 bölüm) yayınlandı. Kadrosunda Shoshannah Stern, Joshua Feldman, Colt Prattes, Zach Gilford ve Cheryl Hines gibi isimler yer alıyor.

Stern ve Feldman ikilisinin senaristliğini üstlendiği proje, 2017 Sundance Film Festivali'nde gösterimi yapılan bir dizi kısa filme dayanıyor. Kate ve Michael ikisi de sağır ve işaret dili kullanarak hayatlarını devam ettiren iki yakın arkadaştır. Dizide arkadaşlıkları, ikisinin de kendi özel ve iş hayatlarında olup bitenler anlatılıyor. Kate erkek arkadaşıyla yeni nişanlanmış, eşcinsel olan Michael ise yeni ayrılmış biri.

This Close, doğru temsil ve aktarım bakımından bence başarılı. Hem bölüm sürelerinin hem de bölüm sayısının kısa olması işe yarıyor. Kullandıkları bazı fikirlerle ilgimi daha da çektiler. Önceliği karakterlerin özel durumuna değil de hayatlarına vermeleri doğru bir karar olmuş. Ama bazen ellerindeki malzemeyle daha fazla bölüm çekebileceklerini veya daha iyi iş çıkarabileceklerini de düşündüm. İlk sezonunu da ikincisinden daha çok sevdiydim. İlkinde daha bütün bir hikaye anlatırken ikincisinde daldan dala atladıkları çok oldu.

Kendi hayatını ne istediğini bilmediği için sabote eden dizi karakterlerine karşı biraz mesafeliyim. "Bir türlü" mutlu olmayı beceremeyenler insanın canını sıkabiliyor. This Close'un da bazen bu sularda yüzmesi yorucuydu açıkçası. Michael'da bunu daha çok kullandılar. Hatta diziyi izlerken Kate'in ve Michael'ın erkek arkadaşları Danny ile Ryan'ın ilgimi daha çok çektiği, daha fazla empati yaptığım zamanlar oldu.

Nyle DiMarco ve Austin Nichols ise güzel bonustu bu arada. Dizinin üçüncü sezonunun olmasını isterim. Zaten hikayeyi tastamam kapatarak gitmediler. Yine böyle kısa bir sezonla bir ara dönseler fena olmaz.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER