Kısa Kısa: 9-1-1: Lone Star & Nurses

Kısa Kısa: 9-1-1: Lone Star & Nurses
Bu yazıda da medikal drama özelliğinde iki diziden bahsedeyim dedim.

1) 9-1-1: Lone Star

ABD’nin ulusal kanallarından FOX’ta yayınlanıyor ve kanalın dizilerinden 9-1-1'ın uzantısı. Ocak ayında başlayıp 10 bölümlük sezonunu tamamladı. İkinci sezon onayını da aldı. Ana dizinin yapım ekibi Ryan Murphy, Brad Falchuk ve Tim Minear bu diziyi de hazırlıyor.

9-1-1'ı yayınlayan FOXLife Türkiye, 25 Mayıs'ta uzantıyı da yayınlamaya başlayacak. Ana dizinin hikayesi Los Angeles'ta bulunan ve itfaiye, polis ve paramediklerden oluşan bir ekibin profesyonel hayatıyla özel hayatını ekrana getiriyor. Uzantıda aynı konsept Texas'ta geçiyor bu sefer. Eyalet “The Lone Star State” takma ismiyle bilindiğinden dizinin ismi buradan geliyor.
 
New York’un Manhattan bölgesinde itfaiyeci olarak çalışan Owen Strand, Texas’ta çalışması için gelen teklifi kabul edip kendisi gibi itfaiyeci olan oğluyla birlikte eyalete taşınıyor. Devamında da kendisine azınlıklardan oluşan bir ekip kuruyor ve işe koyuluyorlar. Kadrosunda Rob Lowe, Liv Tyler, Ronen Rubinstein, Jim Parrack, Sierra McClain, Natacha Karam, Rafael Silva ve Brian Michael Smith gibi isimler yer alıyor. 


Üçüncü sezonu devam eden 9-1-1'ı (kimisini bilerek) yer verdiği bütün absürt vakalarıyla birlikte halen izliyorum. O yüzden uzantı dizisine de başladım. Sezonu “9-1-1’ı izleyen/izleyebilen bunu da bir şekilde izler/izleyebilir,” düşüncesiyle tamamladım.

Ana dizinin sevilen taraflarını alıp kendilerince bu diziye ve Texas'a uyarlamışlar. Bir taraf tsunamiyi veya depremi yaşıyorsa diğer taraf tayfunu yaşıyor mesela büyük felaket olarak. Başrolü üstlenen Rob Lowe ile Liv Tyler da Angela Bassett ve Peter Krause’la benzer görevi görüyor. TK'i ve Carlos'u da Buck ve Eddie olarak kullanıyorlar mesela. Ama kötü anlamda bahsetmyorum, diziyi çerezlik gözüyle izlemiş olsam da beğendim. Owen, Judd, TK, Carlos ve Marjan hikayelerinin ilerleyişiyle ilgimi daha çok çekenler oldu.

Rob Lowe, Liv Tyler ve Jim Parrack ise bonustu. Kadrosunun da katkısıyla izlemesi rahat bir dizi. 9-1-1'ı tabii ki tercih ederim ama bununla da olur.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER