2019'da Ekrana Gelen 15 Yeni İngiliz Dizisi

2019'da Ekrana Gelen 15 Yeni İngiliz Dizisi
2019 yılına veda etmeye az kalmışken bu yılın bazı yeni İngiliz dizilerini bir araya toplayayım, bu sayede en azından bir kısmı için bir nevi tanıtım yapmış (da) olurum dedim. Elbette yıl içinde yayına girenlerin sayısı daha fazladır. Yazıdaki diziler "benim" izlediğim ve hakkında az ya da çok fikrimin olduğu dizilerden.

Son sayfada iki-üç cümleyle dizilerle ilgli bir şeyler kaleme aldım.

1) His Dark Materials (BBC One/HBO)

Philip Pullman'ın aynı adlı ünlü fantastik roman serisinden televizyona uyarlanan His Dark Materials'ın ilk sezonu 8 bölümden oluşuyor, ikinci sezonu garanti. Kadroda Ruth Wilson, James McAvoy, Dafne Keen, Lin-Manuel Miranda, Georgina Campbell, Ian Gelder ve Anne-Marie Duff gibi isimler yer alıyor. Dizinin yönetmenliğini Tom Hooper (The King’s Speech) üstlendi.

Genç yaşında öksüz kalan Lyra, kaçırılan bir arkadaşını aramaya kalkınca tehlikeli bir maceraya atılıyor. Lyra'ya bu yolunda dünyalar arasında geçiş yapma özelliği olan Will de katılıyor. İki karakter kendilerini dünyaya yayılan bir savaşın ve kendilerini etkileyecek bir kehanetin içinde buluyorlar.

Ülkemizdeki yayını beIN SERIES SCI-FI/beIN CONNECT'te.

2) World on Fire (BBC One)

II. Dünya Savaşı döneminde geçen dramanın sezonu 7 bölüm sürüyor, ikinci sezon onayını aldı. Senaryosunu ve yönetmenliğini BBC için The A Word'ü de yazan Peter Bowker üstlendi. Kadrosunda Helen Hunt, Sean Bean, Lesley Manville, Brian J. Smith, Jonah Hauer-King, Julia Brown Blake Harrison, Yrsa Daley-Ward ve Ansu Kabia yer alıyor.

Birinci sezonda çeşitli karakterler üzerinden savaşın ilk yılı anlatılıyor ve Eylül 1939'da Almanya'nın Polonya'yı işgaliyle başlayan hikaye Britanya Savaşı'yla devam ediyor.

3) The Capture (BBC One)

Kadrosunda Callum Turner, Holliday Grainger, Laura Haddock, Ron Perlman, Ben Miles ve Lia Williams yer alıyor. Mini dizi olarak yayınlanan sezonu 6 bölümden oluşuyor. Harry Potter ve Fantastic Beasts serilerinin yapımcısı David Heyman'ın yapımcılığını üstlendiği The Capture bir gerilim dizisi. Hikayesi Londra’da geçen diziyi Ben Chanan yazdı ve yönetti. 

İngiliz bir asker olan Shaun, Afganistan'da karıştığı tartışmalı bir olayın görülen davası sonucunda aklanır. Ancak aynı günün akşamında kendisini savunan avukat ortadan kaybolur ve 'kamera görüntülerine' göre baş şüpheli kendisidir. Shaun her ne kadar suçsuz olduğunu iddia etse de şehir genelinde Dedektif Rachel Carey'in başını çektiği bir ekip kendisi için insan avı başlatır.

<

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER