Megan'a derhal bir Emmy getirin!

Megan'a derhal bir Emmy getirin!
Bu yılın Emmy adaylıklarını beklerken “En sevdiğim dizi ya da oyuncular aday olacak mı?”dan farklı bir heyecanım vardı: Megan Amram!

Amram, The Good Place ve Parks and Recreation gibi mükemmel komedi dizilerinde yazarlık yapmış biri. Aynı zamanda Twitter’ın en takip edilesi hesaplarından birine sahip. Çok uzun zamandır her gün “Bugün Donald Trump’ın nihayet başkan olduğu gündü,” Tweetini bıkmadan usanmadan atıyor ve her seferinde beni çok güldürüyor.

Amram, Emmy ödüllerinde En İyi Kısa Komedi ya da Drama Dizisi kategorisi olduğunu fark edince aday olmak için yerine getirmesi gereken şartları öğreniyor: Nisan 2018’in bitiminden önce yayına giren, hepsi 15 dakikadan kısa en az altı bölüm üretmiş olmak. Ve hemen işe koyuluyor.

Ortaya çıkan projenin adı da hiç lafı dolandırmayan cinsten: An Emmy for Megan. Dizide, Megan’ın oyunculuk “kariyeri” ve Emmy için neler yapabileceği tüm komikliğiyle, ünlü konukların eşliğinde ekrana geliyor. Ekip, gerçekten Emmy kazanmak için epey uğraştı. Twitter’dan büyük destek görmelerinin yanı sıra Los Angeles’ta kiralanan billboard reklamının da adaylıkta katkısı olduğu söylenebilir. İlanda “İnternet dizim için bir Emmy istiyorum,” alıntısı da yer alıyordu. İsteyenin bir yüzü kara dedikleri…

Dün gördük ki, bu taktik işe yaradı ve Amram, iki dalda adaylığı kaptı. Umarım en azından birini kazanır da bu gelmiş geçmiş en garip Emmy kampanyası tamamıyla zafere ulaşmış olur. Zira yapılan şey “40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi,” kategorisinde ve şapka çıkarılası.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER