Aradığınız değişikliğe şu an ulaşılamıyor

Aradığınız değişikliğe şu an ulaşılamıyor
Bu satırları yazdığım sırada Gülse Birsel’in Star TV’de yayına giren yeni dizisi Jet Sosyete başlayalı bir saat kadar oluyor ve henüz gülme efektleri dışında bir gülme sesi duymadım maalesef. Umarım dizi çok sevilir ve reytingi bol olur zira şahane bir kadrosu var, üstelik Gülse Birsel de zekâsından sual etmediklerimizin başında gelir ancak ilk bakışta dizi defalarca izlediğimiz eski dizilerinin çok daha az komik olan bir tekrarı gibi. Aynı şive şakaları, aynı gürültü, aynı komik olması planlanmış kelime oyunları ve tabii aynı oyuncular. Oyuncuların çok kıymetli olması onları bin defa aynı rolde görmek istediğimiz ve bundan keyif aldığımız anlamına gelmiyor maalesef. Ekranda güzel komedi en büyük ihtiyaç ve Jet Sosyete’nin ilerleyen bölümlerde bunu gidermesini dilerim.

2018 yılındaki bir Pazar gecesini daha önce defalarca yaşamışız gibi hissettiren sadece Jet Sosyete değil elbette. Bir yandan Survivor All Star’da ellinci kere aynı oyun ve oyuncuları izlerken, bir yandan da ‘Havuç Çocuklar Duymasın’a geri dönüyor’ haberleri okuyabiliyoruz. Turabi her zamanki gibi racon keserek ‘Karşı takım aslında çoktan yenildi ama haberleri yok, haber vermeye gidiyoruz’ derken, izleyicinin ‘Dominik ne yana düşer, Havuç ne yana?’ diye sormasına, hangi senede olduğumuzu karıştırmasına vakit bile kalmıyor.  

Sevdiğim dizileri tekrar tekrar izlemeyi çok severim, Digiturk’te 10 sezonluk Friends serisi her başladığında oturur izlerim mesela, yaklaşık 10 yıllık da abone olduğum düşünülürse her bölümü kaç defa seyrettiğim ortaya çıkacaktır. Gelin görün ki bu sürekli aynı şeylerin zekâmızla alay eder gibi önümüze sürülmesi asabımı bozmayacak demek değil. Seneler senesi süren ve Ali ile birlikte büyüdüğümüz bir Bizimkiler naifliği arasak o da yok ortamda. Sadece bu diziler değil elbette, o kadar fazla dizi ve program birbirinin kopyası ki, artık kimin kimden kopyalandığını bile anlayamıyoruz. Dizi süreleri uzun ve çok fazla denetim var biliyorum, özgün içerik hazırlayıp yaratıcılığı coşturmak zor böyle ortamlarda ama yapan hiç mi yok? Var elbette. Üstelik misal azından Jet Sosyete örneği için söyleyebiliriz ki bu kadar şahane bir ekibi toplayan bu kadar başarılı bir senarist daha başkasını yapamaz mı? Yapar, yapmışlığını gördük, yenilerini görmeyi de çok isteriz. Herkese yaratıcı günler ve iyi seyirler dilerim. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER