Fİ: Finalden önce son çıkış

Fİ: Finalden önce son çıkış
Fi’de iki bölümü daha geride bıraktık ve finale bir adım kala sadece Deniz-Duru-Can Manay üçlüsünde değil, Özge-Sadık Murat Kolhan cephesinde de oldukça ilginç gelişmelere şahit olduk.

Öncelikle Sadık Murat Kolhan’ın karısı rolünde diziye giren ve onu tanımamızla intiharına şahit olmamız bir olan Songül Öden’in sahnelerini çok sevdiğimi söylemek isterim, tam ayarında bir huzursuzlukla karşıladı bizi. Özge hasta olduğunda eve gönderdiği sebzelerin etkisiyle olsa gerek ne kadar karanlık bir adam olduğunu unutayazdığımız SMK’nın ölümü tercih edecek kadar ağır duygusal işkence altında olan bir karısı varmış meğer. Bu intiharda anlamadığım tek şey var, o da Can Manay’ın buna neden izin verdiği. O silah masaya konduğu andan itibaren kadının kendini öldüreceğini hepimiz biliyorken, Can Manay neden bir bardak daha su getirme bahanesiyle odayı terk etti ve kadının kendini öldürmesine seyirci kaldı? Bunun SMK’yı zor duruma sokacağını mı düşündü yoksa ona bir şekilde yardım etmek mi istedi? Bunun cevabından ancak ilerleyen bölümlerde emin olacağız sanırım.

Gelelim dizideki favori ikilim SMK ve Özge’ye. Özge’nin cinsel tercihinin kadınlardan yana olduğunu bizim kadar SMK da biliyor ve buna rağmen kendini tutamayarak onu öpmesi beni şaşırttı açıkçası. Onun Özge’ye karşı birtakım hisler beslediğini anlamıştım elbette ama bunu yapmaz diye düşünüyordum. Özge’nin Can Manay’ın sırlarını açığa çıkartmak, SMK’nın bilgisayarına girmek, en olmadık yerlerde aniden belirivermek konusundaki ısrarı bana biraz fazla geliyordu ki son bölümlerde bunun da cevabını bulduk. Özge’nin derdi, çok zengin olan ve bu parayı makul yollarla kazanmadığını öğrendiğimiz, üstelik annesiyle Özge’yi bırakıp giden, mezarına tükürdüğünü izlediğimiz babasıyla. Onca mirası hiç düşünmeden reddetmiş ve sadece gofretle değil, aynı zamanda babasına duyduğu öfkeyle besleniyor Özge. Öfkesi sadece ona değil, başkalarına da zarar veriyor ama. Dizide en üzüldüğüm şey Furkan’ın balkondan düşüp hayatını kaybetmesi oldu. Etliye sütlüye karışmayan bir bilgisayar delisiydi Furkan, Özge’nin gözüne girme peşinde sonu böyle olmasaydı keşke. Babasına olan nefretini öğrendikten sonra bir nebze hak vermeye başladım Özge’ye ama SMK’yı av tüfeğiyle vurmasının bir miktar fazla olduğunu da düşünmüyor değilim, bakalım bundan nasıl yırtacak? 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER