İlişki Durumu: Çok özledik!

İlişki Durumu: Çok özledik!
Hani en sıkışık zamanınızda telefonunuza bir mesaj gelir de birden yüzünüzde güller açar ya… Hıh, işte ben de tam o ruh haliyle yazıyorum. Çünkü uğurum, iki gözümün çiçeğini çok özledim. Bugün baktığımda cebimde biriken anıların en güzel sahiplerinden birisi olur kendisi: İlişki Durumu: Karışık!
 
***

İlişki Durumu: Karışık ile vedalaşırken böyle demişim:
 
İlişki Durumu: Karışık dizisi kırk hafta boyunca, her cumartesi akşamı (Cumartesiler bizimdir!) başarısını bir daha, bir daha, bir daha kanıtladı. Ve sanılanın aksine güzide reyting sistemimize yenilmeden, musmutlu bir son ile bitti. Bu noktada, devam eden ve/veya arkadan gelen yapımlara da örnek olacağını umuyorum. Bundan bir ay, bir yıl ya da on bir yıl sonra da İlişki Durumu: Karışık dediğimiz zaman yüzümüzdeki gülümseme belirecektir. Kimimiz AyCan’ı, ElMur’u hatırlayacağız, kimimiz ise bu süreçte edindiğimiz güzel dostlukları… İlişki Durumu: Karışık sadece kendi hikâyesini değil; hikâyelerini izleyen herkes için de mutlu bitti!
 
Evet, aradan bir yıldan biraz uzun bir süre geçti. Ama istemsizce her cumartesi beş saniyeliğine bile olsa içimden “Bu akşam İlişki Durumu: Karışık var mı?” diye geçiriyorum. Sanırım bu bir nevi saygı duruşu.
 
Günü değişmesine rağmen, final bölümünün yayınlandığı akşam reyting listelerinde totalde 6, AB ve ABC+ gruplarında 8. sırada yer aldı. (Hayat Şarkısı, çak bir beşlik kardeş! ^^)
 
Aradan bir yıl geçti, evet! Hala içimden bu satırları söylemekten vazgeçmedim. Sanırım bu benim uğurum!
 
Ah kalbim darma duman, senden iz yok hayli zaman
Duygularım feryat figan, bilmem nasıl yapsam hangi kapıyı çalsam
Bir an sen yanımdasın, saçlarında tadımdasın
Sonra işte onunlasın, aşk mı bunun adı, beni benden aldı
Kim kime yanık, anlat azcık korkmadan
Vazgeçme benden saklanırsan gözlerimden
Kim kime deli, yangın yeri halleri
Bir dargın bir barışık bu hikâye nasıl biter
Kendimle iyiydim ben, nerden çıktın be bilmeden
İçimdeki yalnızlığı, duvarlarım çöktü, avucuna düşü verdi
Kim kime yanık, anlat azcık korkmadan
Vazgeçme benden saklanırsan gözlerimden
Kim kime deli yangın yeri halleri
Bir dargın bir barışır bu hikâye nasıl biter
 
Bu parça her bittiğinde, sanki bir güç yükleniyormuş gibi geliyor. Şöyle bir silkelenip, kendime geliyorum. Fonda bu müzik, gözümün önünden sahneler akıp geçiyor. Vay be diyorum, 40 bölüm + 1 sene… Neler öğrenmişim? Benden neler almış, bana neler getirmiş İlişki Durumu: Karışık.
 
*
 
Hayat bu; bir bakmışız yapayalnız kalmışız. Yanımızda koca bir yaşam, üstelik enkaz halinde. İnsan, bir şekilde yalnızlığa alışıyor. En yakın arkadaşı kendisi oluyor. Sonuçta bazı şeyler bizim kontrolümüzde değil. Kaybetmeyi, kazanmayı ya da elimizde tutmayı biz seçemiyoruz. Peki, ayağa kalmak, enkazı temizlemek, yeniden başlamak zor mu? İlişki Durumu: Karışık’tan ve hayatıma kattıklarından yola çıkarak cevap veriyorum: Hayır, değil! Hiçbir şey için geç değil. Aksine hala nefes alabiliyorken, erken çok erken! Ölümden başka her şeyin dermanı var, yeter ki o tren kaçmasın. Ayşegül ve Can’ın hikayesi de böyle bir hikayeydi benim için. Tam da sıfırı tüketti dediğimiz Ayşegül ve hayatına giren Can’ı.
 
İlişki Durumu: Karışık, biz izleyenlerine asla büyük cümleler kurmadı. Bunu da vaat etmemişti zaten. Gerek de yoktu. Çünkü samimiyetle kurulan basit bir cümle (büyüktür) samimiyetsiz beylik laflar.
 
Hayat, “Hayatta olmaz!”lardan ve etrafımız bundan başka hiçbir şey söyleyemeyenlerle dolu olabilir. Varsın olsun! Çok da umurumuzda! Masallar, öyküler her yeni güne daha umutla başlamamız için varlar. Ayşegül ile Can’ın masalı da öyle bir şeydi işte bizim için. Ne zaman birisinden “Hayatta olmaz!” cümlesini duysam daha sıkı sarılmaya başladım elimdeki işe. Çünkü gücümü beni demoralize eden insanlardan değil; masallardan alıyorum ben!
 
***
 
Demem o ki aradan ne kadar zaman geçti, Allah ömür verdikçe daha ne kadar zaman geçecek. İlişki Durumu: Karışık sadece bir ekran “işi” değildi benim için. Hayatımın dönüm noktasındaki uğurumdu (Uğurumdunuz;) ) adeta. İyi ki ekranlardan geçmişsiniz, iyi ki hayatıma, hayatlara dokunmuşsunuz. İyi ki gözümüzdeki iki damla yaş, yüzümüzdeki tebessüm olmuşsunuz… Yokluğunda bile var gibi mutlu eden bu güzel işte emeği geçen herkese çok selam, sevgiler!
BUNLARI DA SEVERSİN

DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 24
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 23
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 22
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 21
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 20
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 19
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 18
DİZİ-YORUM : SEZON 1 , Bölüm 17
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER