Haftalık reyting analizi: The CW, CBS ve Fox sezon değerlendirmesi

Haftalık reyting analizi: The CW, CBS ve Fox sezon değerlendirmesi

Sezon sonuna kadar tekrarlara ve ortalamaları çok etkilemeyecek seviyedeki yeni bölüm reytinglerine maruz kalacağımız bu hafta iyiden iyiye belli oldu. O halde son üç kanalımızın da tahminlerini yapıp sezonu kapatalım isterim.

The CW ile kısaca başlayalım, zira neredeyse tüm akışını yenileyen kanal sürprize pek yer bırakmadı. Frequency ve No Tomorrow’un iptal edileceğini hep söyledim, hala arkasındayım. The Originals ve iZombie ise yayınına seneye de devam edecektir. The Vampire Diaries evreninden yeni spin-off dizilerle ekmek yenecekse The Originals’a şimdilik dokunmamakta fayda var. Kanalın hiç olmadığı kadar iyi durumda olduğu yadsınamaz bir gerçek. Hatta diğer rakiplerine nazaran sunduğu daha tutarlı ve hedef kitlesini çok iyi anlamış akışıyla epey iyi bir iş çıkarttığını düşünüyorum. Yalnız acilen DC uyarlamaları dışına bir damar bulmak zorundalar, bu devran daha çok uzun süre böyle gitmez. 

CBS de çoğu dizisini çoktan yenileyenlerden. Geri kalan dizilerinden sadece 2 Broke Girls’ün yeni sezon görme ihtimali olduğunu düşünüyorum. Bir de tüm kanalların 22.00 dizilerinin içler acısı hali düşünülünce hazır bu kadar bölüm çekilmişken Code Black’i devam ettirmeyi seçebilirler, sevinirim de.  The Great Indoors, Criminal Minds: Beyond Borders, Ransom, The Odd Couple, Training Day ve Elementary ile vedalaşacağız. Şu resme baktığımda keşke The Good Fight'ı kimsenin izlemediği VOD platformu CBS All Access'e gömmeselerdi diyorum.

The X-Files’a yeni sezon onayı veren ve hala eski hitlerinden medet uman Fox ise ucu en açık kanal. Akışı o kadar güçsüz durumda ki iyi sonuçlar alan işler olsa bile kanalın iyi durumda olduğunu söylemek çok zor. Bu yüzden 24: Legacy’nin bile ikinci bir şansa kavuşacağını düşünmeye başladım. New Girl oyuncularla anlaşma sağlanamadığı taktirde iptal edilecek ama kanalın memnuniyetsizliği yüzünden olduğunu söyleyemeyiz, zira hala komedi konusunda ellerindeki en parlak işlerden biri. Sipariş ettikleri komedi pilotlarına ne kadar güvendiklerini henüz bilmiyoruz, bu yüzden aslında yenilenmeyi hak etmeyen birkaç iş yenilenecektir. Son tahminlerim şöyle:

Scream Queens: İPTAL (bu güne kalması hata)

Rosewood: İPTAL

The Exorcist: İPTAL

Sleepy Hollow: İPTAL (sakat at gibi, acısını sonlandırmak gerek)

The Last Man on Earth: YENİLEME

Pitch: İPTAL (en üzüldüğüm iptallerden biri olacak. Aynı yaratıcının diğer işi, This Is Us, sezonun en başarılısıyken insan daha da üzülüyor)

Making History: İPTAL (zamanda yolculuk temasına birkaç sezon bulaşmayız artık)

Son of Zorn: YENİLEME

Shots Fired: YENİLEME (American Crime gibi adaylık kapabilecek m diye beklemek adına, bir sezon daha dayanılabilir)

Brooklyn Nine-Nine: YENİLEME

New Girl: YENİLEME (dediğim gibi, oyuncularla anlaşılamazsa iptal edilecektir)

Gotham: YENİLEME

APB: İPTAL

24: Legacy: YENİLEME (Fox yöneticilerinin nostalji duygusunda boğulmakta olmasına şükretmeliler)

Family Guy: YENİLEME 


Bu sezonu da böylelikle son düzlüğe taşımış olduk. Artık söz kanal yöneticilerinde. Tüm kararlar açıklanıp gelecek sezon akışları açıklanınca bir değerlendirme daha yapar, yeni sezonu sabırsızlıkla beklemeye koyuluruz artık.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER