Haftalık reyting analizi: Oscar Ödül Töreni, Chicago Justice ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Oscar Ödül Töreni, Chicago Justice ve diğerleri

Pazar günü belki de Oscar tarihinin en olaylı törenini yaşadık, malumunuz. Bilmiyenler için tek cümleyle özetleyeyim: adamlar En İyi Film ödülünü yanlış açıkladılar, yanlış ekip sahneye çıktı, yanlış ekip teşekkür konuşması yaptı, yanlış ekip doğru ekibi sahneye davet edip heykelciklerini devretmek zorunda kaldı. Şok, şok, şok. Tabii böylesi bir olayın gerçekleşeceği önceden kestirilemediğinden çok politik geçmesi beklenen törene politikadan bıkmış seyirci uzak durdu ve son dokuz yılın en düşük seyirci rakamına, son 20 yılınsa en kötü reyting oranına ulaşıldı. Yine de skandalın ve Jimmy Kimmel'a has viral numaraların internet tıklamalarıyla eminim ki törenin dijital seyri çok daha yüksek olmuştur, çok de endişelenmeye gerek yok. Seneye kendileriyle dalga geçebilecek, doğru bir sunucunun sırtlayacağı bir törenle bu senenin fırtınasından yararlanılabilir.

Pazartesi günü NBC’nin yeni uyarlama dizisi Taken ve ABC’nin eşcinsel haklarıyla ilgili savaşın anlatıldığı mini-dizisi When We Rise yayına girdi. İlki fena iş yapmazken diğerine o müthiş kadrosuna rağmen pek ilgi gösterilmedi ne yazık ki. Quantico’nun yerine girmiş olmasının da bunda etkisi var elbette. Ee, insanlar ilk akşam kaçırınca aynı hafta yayınlanan diğer bölümlere de dalamadılar haliyle. ABC’nin planladığı bu olay başarısızlıkla sonuçlanmış oldu.

Çarşamba günü NBC yayın akışını adım adım ele geçiren Chicago zincirinin yeni halkası Chicago Justice prömiyer yaptı ve kardeşleri gibi gayet iyi izlendi. Bakalım bir sonraki dizide Chicago’daki hangi meslek grubunun hayatına ortak olacağız. Chicago Vets? Cleaning Chicago? Chicago Dancers? 

Sezonun son dönemecine girerken haftanın geri kalanı aynı seviyede reytingler ve tekrar bölümlerle geçti. Tekrar hareketleneceğimiz, iptallere üzülüp yenilemelere sevineceğimiz günler yakın ama... Takipte kalın!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER