Haftalık reyting analizi: The Good Fight, The Blacklist: Redemption ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: The Good Fight, The Blacklist: Redemption ve diğerleri

Yenileme ve iptal haberlerinin gelmeye başladığı bu hafta aynı zamanda birkaç yeni diziye daha merhaba dedik. Bilen bilir, büyük bir The Good Wife hayranıyımdır. Son iki sezondaki bariz kalite düşüşünü ve bitiş çizgisine sürünüşünü bir kenara bırakalım, tüm zamanların en iyi dizileri arasında rahatça sayabilirim. Baş karakter dahil gitmek isteyen birkaç kişiyi geride bırakıp yoluna bakan dizi The Good Fight adıyla (bu adı çok ama çok sevdim) CBS’te prömiyer yaptı. Fakat geri kalan bölümler CBS’in online platformunda devam edecek. Yani diğer bölümlerin izlenme oranlarına ulaşıp yorumlayamayacağız. Yine de gençlerin online platformlara akın ettiğini düşünürsek The Good Wife gibi ağır ve prestijli bir dizinin üye çekebileceğinden şüpheliyim. Aynı platformun hazırlanmakta olan Star Trek dizisi çok daha mantıklı bir yatırım gibi geliyor. Şimdilik biz elimizdekinin keyfini sürelim derim, zaten kanaldaki reytingi de pek parlak gelmedi.

Pazartesi gününe tutunmaya çalışan 24: Legacy ve APB’nin başarılı olduğunu söylemek zor. İkisi de gidici gözüküyor. Fox, Prison Break için endişelenmeye başlamıştır sanırım. Timeless ise sezon  finali yaparak veda etti fakat daha önce de söylediğim gibi, bir daha geri gelmezse hiç şaşırmam. Quantico ise yerlerde sürünüyor, ben bırakalı çok oldu gerçi ama geriye bir avuç insan kaldı izleyen, yazık.

Bu sezonun en iyi yeni işlerinden olan The Mick bu hafta yeni sezon siparişini aldı, içim rahatladı. Bir kanalın neredeyse tüm dizileri ortalamanın altı seyrediyorsa en azından kaliteli ama nispeten az izlenen işleri elinde tutma kararı çıkabiliyor.

Çarşamba günü Empire yerine geçip fırtınalar yaratması beklenen Star malumunuz kendi yağında kavrulan bir diziden öteye geçemedi. Yine de sırf az önce bahsettiğim sebepten o da ikinci sezon siparişini kaptı bu hafta. Aynı şans Doubt için geçerli değildi. Bu sezon düşük reytingler yüzünden akıştan çıkarılan bir dizi görmediğimiz için şaşırıyorduk, sonunda oldu. İkinci bölümün korkunç sonuçlarını gören CBS dizinin gözünün yaşına bakmayarak iptal haberini duyurdu. Katherine Heigl’ın şansızlığı devam ediyor belli ki. Bu başarısızlık Code Black’in yenilenme şansını yükseltiyor, ben ona sevineyim.

Perşembe günü Powerless artık iyice havlu atarken Riverdale de The CW’nun iptal edilen ender işlerinden biri olmamak için çabalıyor ama onca marka bilinirliğine ve seksiliğe rağmen hala başarı emareleri gösterebilmiş değil. Bana bu anlamda tek sezonda uçup giden The Carrie Diaries’i hatırlatıyor. The Blacklist markası oldukça irtifa kaybetmişken, hangi akla hizmet bilmiyorum ama, yan dizisi Redemption bu hafta yayına girdi.  Sonucun parlak olduğunu söylemek çok zor. Ama rakamlara bakıp konuşmakta zorlanıyorum, zira güya “başarılı” The Blacklist’ten sadece bir tık düşük aslında. İlki iptal edilmesi gerekirken ikinciye yatırım… Birkaç haftaya daha sert konuşurum, ilk bölümden vurmamak lazım.

Gerçi sezonun son düzlüğüne girmek üzereyiz. Şimdi sert konuşmayacaksak ne zaman konuşacağız, değil mi?

 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER