Haftalık reyting analizi: The Goldbergs, Quantico ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: The Goldbergs, Quantico ve diğerleri
Yeni bir hafta, yeni rakamlar ve yeni tahminlerle karşınızdayım.

Pazar günü Grammy Ödül Töreni ekranlara geldi ve Adele’in ödülleri silip süpürdüğü tören günün reytinglerini de aynı şekilde sildi süpürdü. ABC ve NBC törenin karşısına film koyarak yarıştan çekilirken Fox animasyon dizilerinin yeni bölümlerini harcayarak şansını denedi, olmadı. Bu hafta yayınlanan bölümleri ileride tekrar etseler seyirci yeni bölüm zanneder, o derece.

Pazartesi günü 24: Legacy ikinci yayın haftasında da tatmin edici bir sonuç almayı başardı. Bu seviyelerde kalırsa yeni sezon siparişine kavuşacaktır. APB için aynı şeyi söylemek zor, düşüş miktarı endişe verici. Üçüncü bölüm sonucunu da gördükten sonra olumsuz tahminimde bulunacağım, şimdilik erken karar vermeme taraftarıyım. Fakat aynı saat diliminde yayınlanan ve yerini yakında geri kapacak olan Lucifer’in yenilendiğini not düşmek gerek. ABC’nin göz bebeği The Bachelor finale yaklaşıp işler karıştıkça seyircisini ekrana kilitler ve yüksek sonuçlar alırken hemen arkasından yayınlanan Quantico beş milyon seyirciyi kanaldan kaçırarak bir çuval inciri berbat ediyor. Bırakın yenilenmeyi, derhal yayından çekilip yerine başka bir dizi denenmeli, The Bachelor’ın kanala çektiği seyirciden faydalanılmalı.

Salı günü The Mick, New Girl’den yüksek seviyede seyredilmeye devam etti. İkisine de bayılıyorum ama The Mick uzun zamandır ulusal kanallara gelmeyen sertlikte, özel bir dizi. Aynı konular etrafında dönmeye başladıklarını hissedip endişelensem de kahkahalarla gülme yetisinden henüz hiçbir şey kaybetmedi, maşallah diyeyim. Yenilenen The Middle ve American Housewife da şahane çalışmaya ve ABC’nin salı günlerini kurtarmaya devam ediyor. Keşke seyirci Fresh Off the Boat’u da hakkıyla keşfetse artık.

Modern Family ile The Goldbergs arasındaki reyting farkı her geçen gün daralıyor. Bir adak adasam, The Goldbergs’in galip çıktığı hafta zil takıp oynayacağım deyip totem yapsam da Modern Family’i parmakla gösterip dalga geçeceğim o gün daha çabuk gelse. Çarşamba günü Katherine Heigl’ın yeni televizyon denemesi Doubt yayına girdi. Yazın pilot bölümünü izlediğimde beğenmemiş, izleme listeme ikinci bölüme bakmak üzere eklememiştim bile. Seyirci de diziye pek pas vermedi ve Heigl için yeni bir hayal kırıklığı oldu. Artık sinema sektörü de kendisine iş vermediğine göre şu an kara kara düşünüyor olmalı. Aslında bir önceki dizisi State of Affairs’den herkes kadar nefret etmemiştim, iptaline üzülmüştüm. Turnayı üçüncü şansında gözünden vurmasını da isterim, kötü bir oyuncu değil. Ama bu sefer de olmadı, baştan kabullenelim.

Bu hafta yenileme haberi gelen Superstore yine hakkıyla NBC’nin Perşembe günü en çok izlenen işi oldu. Powerless için geçen haftaki iptal tahminimi yinelemek durumundayım ve cümlenin ucuna “ne yazık ki” ekleyemiyorum. Kötü dizi, kötü sonuçlar. TGIT kuşağından yeni bir haber yok fakat Scandal’ın uzun zamandır beklenen bir hikayeyi gayet iyi işlemesine rağmen yükselememesine şaşırıyorum doğrusu. Eski parlak günlere dönüş olmasa da Cyrus’ın pisliklerine aşina olan bir grup seyircinin diziye yeniden şans vermesini beklerdim, olmadı. Perşembe günü Life in Pieces’ı bir kurtarsak, başka hiçbir şeyi umursamayacağım gerçi. Neyse ki Training Day çok kötü gidiyor da benimkinin diğerlerinden düşük reytingi çok da göze batmıyor.

Bakalım önümüzdeki hafta hangi yenileme / iptal haberiyle sevineceğiz ya da üzüleceğiz. Takipte kalın.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER