You Me Her: Sevdim sizi bir kere, hep birlikte severim

You Me Her: Sevdim sizi bir kere, hep birlikte severim
Toplumun alışılagelmiş ahlaki normlarıyla oynayan veya arkasından dolanan dizileri izlemekten genel olarak hoşlanan biriyim. Zamanında bilerek, isteyerek ve severek Aşk-ı Memnu izlemiş de bir insanım zaten. Bihter ile Behlül'ü biraraya gelmesi için destekleyen kitlenin azınlık olmadığını da baştan kabul edelim isterseniz. Doğru hikaye ve anlatımla normalde kabul görmeyecek durumlar pek güzel idare edilir hale geliveriyor. Örnekten bol bir şey yok nasılsa etrafımızda.

Bu yazıyı da bu tarzda bir diziyi tanıtmak ve biraz da yorumlamak için yazayım dedim: You Me Her.

Bir Amerikan dizisi, DirecTV'ye bağlı Audience kanalında yayınlıyor. D-Smart veya Digiturk'ün kendine ait bir kanalda dizi yayınladığını düşünün, o hesap. Sevgililer Günü'nde ikinci sezonuna başladı. İlk sezonu bittiğinde üçüncü sezon onayını almıştı, o da cepte. Bölümleri ise en fazla yarım saat kadar sürüyor, sezon(lar) deseniz onar bölümden oluşuyor.

Peki, konu? Gelelim artık o kısmına. Elimizdeki bir 'üçlü ilişki' vakası aslında.

Evliliklerinde monoton bir döneme giren, hatta evlilik danışmanına bile giden Emma ile Jack isminde bir çiftimiz var. Birbirlerini seviyorlar ama gündelik hayatın da etkisiyle cinsel hayatları bitmiş sayılır. Tam bu vakitte Jack, kardeşinin itelemesiyle bir eskort ile görüşmeye karar veriyor. Bir otel odasında görüşüyor da. Ama fazla ileri gitmiyor, çünkü karısını sevdiğini hatırlıyor.

Yetmiyor, gidip her şeyi Emma'ya itiraf da ediyor, öyle de biri. Biraz sinirlense de uzatmayan Emma ise kısa sürede içini kemiren o soruya yenik düşüyor: Kim o kadın? İlk iş Izzy'yi bulup bir randevu da kendisi ayarlıyor. Gidip görüşüyor ve bir noktada kimin eşi olduğundan bahsediveriyor. O da ileriye götürmeden buluşmayı sonlandırıyor. İşin güzel tarafını sonradan Jack ile beraber öğreniyoruz ki, Emma'nın çok önceden kadınlarla da ilişkisi olmuş.

Buradan da üçlüye bağlıyoruz efendim. Izzy ile görüşen Emma da Jack de ileriye götürmeseler bile ondan çok hoşlanıyorlar. Bu tansiyon monotonluklarına iyi bile geliyor hatta. Izzy de benzer şekilde ikisinden birden hoşlanmasın mı? Pek güzel seviyorlar söylemesi ayıp. Bölümler boyunca 'beraber yaşanan' bu üçlü ilişkinin temelinden girip gelişimine tanık oluyoruz.

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER