Haftalık reyting analizi: Altın Küre Töreni, The CW dizileri ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: Altın Küre Töreni, The CW dizileri ve diğerleri

Ödül sezonuna geldik, malumunuz. Geçtiğimiz hafta Altın Küre Ödül Töreni’ni izledik, Amerika’da geçtiğimiz seneye oranla bir tık daha fazla izledi. Ama bunu ölümüne nefret ettiğim, yüzünü görmeye dahi artık katlanamadığım Jimmy Fallon’a bağlayan görürsem Hulk’a dönüşebilirim. Şimdiden Akademi Ödül Töreni’nin de yükseleceği tahminimi yapıp durumu açıklayayım. Bu senenin aday filmleri ve yıldızları geçen seneye göre halkın daha fazla ilgisini çekecek bir halde. Trumpzedelerin kendilerine günlerini aydınlatacak eğlenceler arayıp sıkı sıkı tutunduğu da ortada, ki bunu anlayabiliyoruz sanırım, değil mi? Fallon’ın töreni açan müzikal gösterisine herkes ölüp bitti. Oysa bu sene yapılabilecek en garantici numaraydı ve yaratıcılıktan yoksundu, üzgünüm. Yeri gelmişken bir de burada sesimi duyurayım.

Bu haftanın bir diğer önemli olayı da The CW’nun bir sene daha eğlencemizi yarıda bölüp neredeyse tüm dizilerini yenilemesi oldu. Arrow, Supergirl, The Flash, Legends of Tomorrow, Supernatural ve Jane the Virgin önümüzdeki sezon da bizimle. Daha geçen hafta Crazy Ex-Girlfriend’in iki bölümünün tek seferde eritilmesinin hayra alamet olmadığını yazmışken akşamına yeni sezon siparişi alması tatlı bir hareketti. Reytingleri bu kadar düşük olan bir dizinin neden iptal edilmediğini açıklamak isterim: The CW Warner ve CBS stüdyolarının ortak kanalı. Daha önce de söylemiştim, başka kanallara satmak üzere dizi yetiştirmek için var. Düşük reytingli diziler fazla bölüm biriktirmek için yayında tutulabiliyor. Kanalın başarılı dizilerinin hepsi de Warner’a ait olunca, CBS’e ayıp olmasın diye Crazy Ex-Girlfriend ve Jane the Virgin yenilenip duruyor. Şikayetçi değilim elbette, zira ikisi de muhteşem diziler. Kanalın karar vermediği birkaç dizi kaldı: No Tomorrow ve Frequency. Bir mucize olmazsa onları iptal edildi sayabilirsiniz. The Originals'ın ise hala şansı devam ediyor diye düşünüyorum.

Modern Family’nin ne kadar düştüğüyle ilgili her fırsatta dalga geçmeme alıştınız artık, yinelemiyorum. Fakat The Goldbergs ile arasında sadece 0.3 puan fark kalmışken önümüzdeki sezonun final olacağı açıklamasını heyecanla bekliyorum demekle yetineyim. Black-ish bu hafta Trump Amerikasında siyahi olmanın ne demek olduğunu anlattı ve Anthony Anderson Emmy zamanı adından çokça söz edilmesini sağlayacak, çok güçlü bir monolog oynadı. Önümüzdeki hafta bu sahnenin dizinin reytingini arttırıp arttırmayacağını çok merak ediyorum, günlerdir konuşuluyor çünkü.

Diğer diziler normal seyirlerinde devam ettiği için üzerlerinde ayrıca durmadım. Önümüzdeki haftalarda heyecanlı dalgalanmalarla karşınızda olacağım.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER