Oynaması da izlemesi de zevkli kadın karakterler

Oynaması da izlemesi de zevkli kadın karakterler
Bir hikayenin çok sevilmesi, izlenmesi içinde sağlam karakterlerin bulunmasıyla mümkündür. Yayından kalkan, izlenmeyen dizileri röntgen cihazına yatırsanız içinde yüzeysel, boyutsuz, seyircinin empati kuramadığı karakterler olduğunu görürsünüz. Kahraman yaratmak hikaye anlatıcısının asli görevidir.

Bir oyuncu için de canlandıracağı karakterin derinlikli ve çok renkli olması değerlidir. Ekranda dönem dönem fenomen olmuş dizileri incelerseniz içlerinde birden çok sağlam, derinlemesine işlenmiş, oyuncuya da performansı için bol malzeme veren karakterler olduğunu görürsünüz.

Bazen bir dramada baş kahraman yerine yan karakterlerin sivrildiğine şahit olursunuz. Bu yaratılan karakterin başarılı olduğunun ispatıdır. Örneğin; Aliye'de Mücahit, Poyraz Karayel'de Zülfikâr, Paramparça'da Keriman, Merhamet'te Haşmet, Karagül'de Kendal, Ezel'de Kerpeten Ali karakterleri seyircinin sevgisini kazanmışsa bu o karakterlerle aramızda empati kurucağımız zeminin hem yazar hem de oyuncu tarafından doğru yaratıldığını işaret eder. Bu örnekleri çoğaltmak mümkün...

Biz de ekranda arz-ı endam eden, empatisi yüksek, malzemesi renkli, unutulmazlar arasına girmeye aday kadın karakterleri inceleyip, sizin için listeledik.

Buyrunuz...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER