Ayın Starı Kuşağı, bu ay Cate Blanchett'i ağırlıyor

Ayın Starı Kuşağı, bu ay Cate Blanchett'i ağırlıyor
Digiturk, aralık ayında beyaz perdenin en başarılı isimlerinden birini sinemaseverler ile buluşturuyor. Moviemax Stars HD'nin "Ayın Starı Kuşağı"na bu ay Oscar ödüllü ünlü oyuncu Cate Blanchett konuk oluyor.

Tam adı Catherine Élise Blanchett olan 14 Mayıs 1969 Avustralya doğumlu aktrisin sinemada ilk önemli rolü Bruce Beresford'un yönetmenliğini üstlendiği ve başrollerinde Glenn Close ve Frances McDormand'ın yer aldığı Paradise Road filmidir. Kariyeri boyunca iki kez Oscar, üç kez BAFTA ve üç kez de Altın Küre ödülü kazanan Blanchett, özellikle Elizabeth ve Elizabeth: Altın Çağ filmlerinde canlandırdığı İngiltere kraliçesi I. Elizabeth ve Peter Jackson'ın Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde canlandırdığı elf kraliçesi Galadriel rolleriyle bilinir.

Ünlü yönetmen Steven Spielberg, Cate Blanchet'in Indiana Jones serisinin dördüncü filminde canlandırdığı Irina Spalko karakterinin bütün Indiana Jones filmleri içinde en sevdiği kötü karakter olduğunu söylemiştir. Tabii ki bu söylem, Blanchett'in ne kadar başarılı bir performans sergilediğini bir kez daha kanıtlar niteliktedir. Blanchett'in Bob Dylan rolüyle Oscar'a aday olduğu I'm Not There filmiyle ilgili ilginç bir durum da söz konusudur. Linda Hunt ve Felicity Huffman dışında, sinema tarihinde karşı cinsten birini canlandırarak Oscar'a aday olan üçüncü isim Cate Blanchett olmuştur.

Moviemax Premier HD,  aralık ayı boyunca ekrana getireceği Cate Blanchett özel seçkisiyle izleyicilere müthiş bir görsel şölen sunacak. İsterseniz "Ayın Starı Kuşağı" için hazırlanan bu özel listede hangi filmlerin yer aldığına şöyle bir göz atalım.

Yazı devam ediyor...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER