Haftalık reyting analizi: DC dizilerinin ortak yayınları

Haftalık reyting analizi: DC dizilerinin ortak yayınları

Sezon araları birer birer verilirken son derece durgun bir TV haftası geçirdik. This Is Us ve Empire yine çok iyi reytingler alırken diğer ortalama oranlı diziler yine öyle kalmaya devam ettiler. TV, sürprizlerini 2017 başına saklıyor artık.

Bu haftanın en büyük olayı The CW’daki DC dizilerinin ortak bölüm yayınlarıydı. Supergirl ile başlayıp, The Flash ve Arrow’da dörtlünün en iyi bölümlerini izlettikten sonra (ki Arrow’un aynı zamanda 100. bölümüydü) Legends of Tomorrow ile hikayeyi paketlediler. Böylesi bir şeyi düzgün bir şekilde kotarmak gerçekten kolay şey değil, o yüzden tebrik etmek lazım. Reytinglere de bu durum yanısıdı ve tüm diziler sezon ortalamalarının üzerine çıkıp çok iyi izlenme oranlarına ulaştı.

Fakat daha önceki, daha küçük çaplı ortak bölüm yayınları gösterdi ki DC dizileri bu yükselişleri elde tutmakta pek marifetli değil. Zaten Supergirl sezon arasında, diğerlerinin de bu sene birer bölümü kaldı. Bu durumda zaten seyirci hangi birine tutunacak? Garip bir yayın akışı oluşturulduğu ortada. The CW, dizilerin sezon ortalamalarını yükseltip o kadarına kanaat etmeye karar vermiş gibi.

Bir başka ilginç nokta ise saat 20.00’de yayınlanan bu diziler yükselmişken, kanalın 21.00 dizilerine hiçbir faydalarının dokunmamasıydı. Sanki TV aleminin en bilinçli izleyicisi The CW’da. Ne izlemek istediklerini biliyorlar, izleyip kanalı terk ediyorlar, bir sonraki diziye de kalmaları konusunda kandıramıyorsunuz.

Yine de bu DC furyası sayesinde kanalın yüzünün güldüğü apaçık ortada. The CW en parlak dönemlerini yaşıyor. 21.00 kuşağını da yükseltmenin bir yolunu bulduklarında arkalarına yaslanıp rahatlayabilirler. Sezonun ikinci yarısında Legends of Tomorrow gün değiştirerek The Flash arkasından yayınlanacak ve DC dizili gece sayısı üçe düşecek. Bakalım kanal bu değişiklikle Legends of Tomorrow’u The Flash oranlarına ne kadar yaklaştırabilecek? Hep birlikte göreceğiz. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER